Arrestohen deputetët e Vetëvendosjes që hodhën gaz lotsjellës

Arrestohen deputetët e Vetëvendosjes që hodhën gaz lotsjellës

gazi1_1521638481-3087460Janë arrestuar deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sfeçla, deputetja Drita Millaku, deputetja Fitore Pacolli, deputeti Salih Zyba, pas gjuajtjes me gaz lotjesllës në sallën e Parlamentit.
Duhet përkujtuar që Sfeçla ka hedhur gaz lotsjellës dy herë, herën e parë dhe herën e tretë.
Seanca e Kuvendit të Kosovës ndërkohë pritet të vazhdojë në orën 16:30.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*