Reali kalon në finale e pret Juventus (VIDEO)

Reali kalon në finale e pret Juventus (VIDEO)

realiJuventus-Real Madrid është finalja e madhe e Ligës së Kampionëve këtë edicion.
“Los Blancos” siguruan biletën e finales, përkundër humbjes në ndeshjen e dytë nga Atletico Madridi.
Në fakt, Reali vuajti shumë në pjesën e parë, kur e pa veten në disavantazh prej dy golave, Saul Niguez dhe Antoine Griezmann, bënë që tifozët “Los Colchoneros” të ëndërrojnë përmbysjen e madhe.
Megjithatë, Isco shënoi për 2:1 në minutën e 42-të, gol që ishte vendimtar.
Skuadra e Diego Simeones nuk pati fuqi të bëjë diçka më shumë në pjesën e dytë dhe ndeshja u mbyll 2:1. blob:https%3A//www.dailymotion.com/79702a36-2ba0-4f22-9474-04bc56e948c0
Kjo është finalja e dytë e Realit në dy vitet e fundit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*