Lajmet e fundit

Sport

Rooney: Kupa e Botës do të ishte qershia mbi tortë

Wayne Rooney ka thënë se fitimi i Kupës së Botës me Anglinë në verën e ardhshme do të ishte “qershia mbi tortë” për karrierën e tij. Ylli i Manchester United ka pranuar se në garat e mëparshme dështoi të tregojë aftësitë e tij shkaku i suspendimeve dhe lëndimeve por ka thënë se këtë herë do të do të bëjë gjithçka ... Read More »

Balotellit nuk i mbajnë nervat, grindet me kameramanin

Mario Balotelli duket se ka të pamundur të qëndrojë larg telasheve. Futbollisti i Milanit, që u pezullua tre javë nga Komisioni Disiplinës për shkak të ofendimeve ndaj gjyqtarit kryesore pas ndeshjes me Napolin, këtë herë bëhet problematik dhe me përfaqësuesen italiane, pavarësisht se vetëm pak ditë më parë kishte kërkuar ndjesë për veprimet e tij. Lojtari, gjatë mbërritjes së përfaqësueses ... Read More »

Zvicra feston në Tiranë kualifikimin në Botëror

Kombëtarja shqiptare ka pësuar humbjen e tretë radhazi në kuadër të Grupit E në kualifikimet për Botërorin 2014. Kuqezinjtë, janë mposhtur nga Zvicra, të premten në mbrëmje, në “Qemal Stafa”, me rezultat 2:1. Pas kësaj fitoreje zviceranët e kanë siguruar kualifikimin në Botërorin e verës së ardhshme, derisa Shqipëria mbetet në pozitën e pestë dhe i mbetet vetëm edhe sfida ... Read More »

Këngë dedikuar Januzajt: Thuaj Po Shqipërisë

Shqiptarët po mundohen në të gjitha mënyrat e mundshme që të bindin talentin e Manchester United, Adnan Januzaj që të zgjedhë Kombëtaren shqiptare. Së fundmi është postuar edhe një këngë në YouTube, e cila i dedikohet yllit të ri të “Djajve të Kuq” ku ndër të tjera i bëhet edhe ftesa për të veshur fanellën kuqezi. Autori i këngës është ... Read More »

Tensionohet loja Shqipëri-Zvicër

Tifozët Kuq e Zi nëpërmjet një letre kërkojnë nga futbollistë helvetik me origjinë me origjinë shqiptare, që ta refuzojnë lojën në Tiranë, se do të quhen “tradhtarë. Ndeshjen eliminatore ndërmjet Shqipërisë dhe Zvicrës që do të luhet të premten në Tiranë e kanë bërë edhe më tensionuese dhe më emocionale Tifozët Kuq e Zi. Nëpërmjet një letre të hapur, ata ... Read More »

Ljajic merret vesh me Milanon, nuk ka kalim te Tottenham

Ardhmëria e Adem Ljajic nuk do të jetë Fiorentina. Pas takimit që pati lojtari me presidentin Della Valle, është përfolur edhe për Tottenhamin, por Ljajic i ka thënë jo këtij transferimi pasi është marr vesh me Milanon që të transferohet në San Siro. Marrëveshja kap shifrën prej 2 milionë euro në vit për katërt stinorët e ardhshëm. Tani topi është ... Read More »

Arsène Wenger: “E duam Luis Suárez në skuadër”

Trajneri i Arsenalit të Londrës, Arsène Wenger, në një intervistë për mediat britanike, foli për deshirën e tij të madhe gjatë merkatos të kësaj vere e që ka emrin, Luis Suárez. “Ne duam të firmosim me Luis Suarez, jemi duke punuar në këtë aspekt dhe jo vetem për atë por edhe për disa emra tjerë që mëndojë se mundë të ... Read More »

Beshiktash kërkon Ronaldinhon

Presidenti i klubit të Stambollit Beshiktash, Ahmet Nur Cebi ka konfirmuar se skuadra e tij ka bërë një ofertë për mesfushorin ofensiv të Atletico Mineiros, Ronaldinho, bën të ditur “Goal.com”. Ish-futbollisti më i mirë në botë ka më pak se gjashtë muaj deri në përfundim të kontratës m klubin brazilian. Ronaldinho, 33-vjeçar, së fundi me Atletico Mineiron fitoi Copa Libertadores. ... Read More »

Trajneri i Kukësit: Po shkruajmë histori

Trajneri i Kukësit, Armando Cungu, thotë se skuadra nga Shqipëria po shkruan një faqe të re në historinë në futbollit shqiptar me sukseset e saj në Europa League. Nënkampioni i Shqipërisë mbrëmë mposhti me rezultat 2-0 skuadrën ukrainase Metalurg Donetsk në ndeshjen e parë të rundit të tretë të garës evropiane, dhe është një hap afër kualifikimit për në play-off. ... Read More »