Lajmet e fundit

Këshilla

Grave të martuara aspak nuk ju mungojnë këto gjëra rreth seksit

Ndryshe nga vajzat e pamartuara, gratë e martuara kanë shumë më pak brenga se një kohë. Tani, ato nuk brengosen se a do të munden ta gjejnë fatin e jetës, si do të duket ai, e shumë e shumë tjerash. Sidoqoftë, në mesin e këtyre gjërave janë edhe disa “brenga” që i kanë pasur dikur, por që tani aspak nuk ... Read More »

Këtë bimë e keni në kopsht, por nuk e keni ditur që shëron RËNIEN E FLOKËVE!

Këtë bimë shumë herë e keni pasur në dorë, por nuk keni pasur dijeni që ajo ju ndihmon kundër rënies së flokëve. Rozmarina (Rosmarinus officinalis, siç e kanë quajtur grekët e vjetër dhe romakët), ka qenë e njohur si bimë shëruese që nga kohët e lashta dhe i ishte përkushtuar perëndeshës Afërdita, transmeton Telegrafi. Rozmarina është bimë e njohur dhe ... Read More »

Përfitimet shëndetësore që i sjell vënia e akullit në këtë pikë të qafës

Është e ditur që kinezët përdorin teknika të veçanta për shërimin dhe trajtimin e shumë sëmundjeve. Sipas besimeve të tyre, sëmundjet shkaktohen vetëm nëse diçka është duke e bllokuar energjinë tonë. Prandaj, duke e ndihmuar energjinë të rrjedhë përgjatë trupit, organet mund të funksionojnë shumë më mirë. Ata gjithashtu besojnë se nëse e vendosni një kub akulli në një pikë ... Read More »

Hiqni qafe thinjat me vetëm një përbërës

Sot, tregu është i mbushur me produkte të shumta që e irritojnë skalpin dhe i dëmtojnë flokët tona. Kur është fjala për trajtimin e thinjave, ilaçet natyrale mund të jenë shumë efekte. Receta e mëposhtme, të cilën Telegrafi e sjell për ju, është një ndër recetat më efektive dhe më të rekomandueshme. Receta: Së pari qëroni pesë patate dhe lëkurën ... Read More »

Tetë shenja që do ta tradhtoni të dashurin!

Në qoftë se do t’i njihni këto sinjale, me siguri jeni në rrugë që t’i kaloni kufijtë. Mirëpo, nëse reagoni me kohë, mund të pengoni kaosin. Kur është e gatshme femra të tradhtojë partnerin e vet, më së shumti e bën për shkak të seksit. Aferat ndodhin për arsye të ndryshme. Mirëpo, para se të kaloni kufijtë, mendoni si keni ... Read More »

Si mund t’i mbijetoni një tradhtie?

Studimi i fundit i revistës amerikane ‘Terapia e Martesës dhe Familjes’ tregoi se 57% e meshkujve dhe 54% e femrave kanë tradhtuar të paktën një herë. A nuk njohim edhe së afërmi shumë raste që na e vërtetojnë këtë? Pavarësisht mënyrës se si ndodh, të zbulosh se i dashuri yt të ka tradhtuar krijon ndjesinë e një shkatërrimi, tronditjeje, përmbysje ... Read More »

Bleona për Shën Valentin “godet” me një provokim

E njohur kohëve të fundit për provokime të shpeshta përmes fotografive në rrjetin Instagram, këngëtarja Bleona Qereti ka realizuar edhe sot një të tillë. E veshur me një rrjetë të tejdukshme, me dorëza boksi në duar dhe një helmetë në kokë, ajo ka vendosur që në këtë mënyrë të urojë ditën e të dashuruarve. Si gjithmonë Bleona dukej mjaftë seksi./index Read More »

Si të zbulohen sekretet në një lidhje dashurie

Kur jeni me dikë doni që të mos ketë sekrete, të cilat mund t’ju dëmtojnë marrëdhënien, por në fakt duhet të tregoheni të kujdesshëm që të mos zbuloni gjëra të rëndësishme tepër shpejt apo tepër vonë… Kur keni krijuar një marrëdhënie të re, është e vështirë të vizatoni një kufi të diçkaje që personi tjetër duhet ta dijë dhe të ... Read More »

Më 13 dhe 14 shkurt në Anaderm bëhet shërimi bashkëkohor i venave të zgjeruara

Institucioni i parë i cili merret me qasjen e plotë ndaj venave të sëmura është Qendra Diagnostike Terapeutike “Anaderm”, Prishtinë. Më datat 13 dhe 14 shkurt, Anaderm ofron trajtimin/eliminimin e venave me laser nga doktorë të huaj. Ekspertët e saj ofrojnë metodat më bashkëkohore të diagnostikimit dhe të shërimit, të cilat fare nuk shkaktojnë dhembje, ndërkaq janë maksimalisht të efektshme. ... Read More »

Pse duhet patjetër të bëni seks në mëngjes?

Ka disa momente në jetë që janë thjesht të bukura. Megjithëse mund të duket se me seksin është gjithmonë kështu, ju dini ta bëni diferencën kur diçka është vërtetë e veçantë. Në mëngjes të gjithë doni që të keni dikë në krahë dhe të ndiheni të dëshiruar. Ndërsa seksi i mëngjesit është më i rehatshëm dhe ju jep përfitime për ... Read More »