Lajmet e fundit

Këshilla

Egoist i vërtetë: 5 shenjat se jeni me mashkull që nuk ju meriton!

Mashulli vetjak apo egoist bie në kategorinë e meshkujve më të vështirë për lidhje, nëse nuk jeni e sigurtë a jeni me një mashkull të tillë, lexoni shenjat që e identifikojnë atë. Nuk dëgjon Nuk i intereson ajo çfarë ju dëshironi ta thoni, dhe këtë e tregon duke mos ju kushtuar aspak vëmendje derisa flisni. Qoftë edhe nëse jeni personi ... Read More »

Seks oral, por ku…? Ja kush i çon në orgazëm më shpejt femrat

Nëse pyesni se cili seks e bën femrën të përjetojë orgazëm: oral, anal apo vagjinal, në vijim do të gjeni informacione. Hulumtime të ndryshme kanë treguar që meshkujt e përjetojnë më lehtë  orgazmën se sa femrat. Sipas studimit që ka bërë “National Survey of Sex and Behaviour”, ka rezultuar se 91 % e meshkujve përjetojnë orgazëm gjatë seksit, ndërkohë sa ... Read More »

Si të hiqni dorë nga duhani?

Nuk ka asnjë njeri që nuk e di se pirja e duhanit është e dëmshme për shëndetin. Disa zgjedhin të qëndrojnë larg nga ky ves, por shpesh njerëzit e shpërfillin faktin se cigaret mund të jenë vdekjeprurëse dhe vazhdojnë të kënaqen me çdo tym. Nga ana tjetër, sot gjithnjë e më shumë duhanpirës janë duke u përpjekur për të lënë ... Read More »

Çfarë mendojnë meshkujt gjatë seksit?

Çfarë mendojnë meshkujt gjatë seksit? Kjo pyetje u vjen ndërmend shumë femrave, mbi të gjitha, sepse besimi i përgjithshëm thotë se meshkujt nuk mendojnë gjatë marrëdhënieve seksuale. Por në të vërtetë, mendojnë. Dhe ja çfarë thonë një grup meshkujsh për sajtin Sofeminine, se mendojnë më shpesh gjatë seksit. Që të mos zhgënjeheni, po ju themi paraprakisht që nuk mendojnë për ... Read More »

Në vend të palestrës pini verë të kuqe!

Një gotë verë para gjumit është e barabartë me një 1 orë palestër. Ju kanë thënë se konsumimi i alkolit ju shton në peshë? Në këtë lloj kategorizimi bën përjashtim vera e kuqe. Nëse do të konsumoni një gotë verë të kuqe përpara se të flini gjumë, ju do të digjni kalori po aq sa mund të digjnit në një ... Read More »

Këto fakte për seksin do ju lënë gojëhapur

Rekorde, çmenduri dhe disa të dhëna që ndoshta do ju duhen. Ndiqni më poshtë një listë me disa fakte interesante për seksin. -Rekordin për penisin më të madh e ka pornostari Long don John: 48.3 centimetër. -Sipër përllogaritjeve, në mbarë botën janë vetëm 5 mijë meshkuj që e kanë penisin 30 centimetër në ereksion. -Xhingis Khan, pushtuesi legjendar mongol, është ... Read More »

I keni 10 arsyet pse duhet të bëni seks

Pas zbulimit se personat që kanë pasur më shumë se 20 partnere nuk rrezikohen nga kanceri i prostatës sa njerëzit normalë, ja ku vjen një tjetër studim për përfitimet që mund të kemi nga seksi. Tashmë dihet që seksi ul ndjeshëm rrezikun prej kancerit të prostatës, por përfitimet e tij janë të shumta. Personat që kanë pasur 20 partnere janë ... Read More »

Nuk është pamundur, mund të humbisni edhe 50 kg për 6 muaj. Ja si…! (Foto)

Shumëkush e ka akuzuar për mashtrim në rrjetet sociale, por në fakt historia e Abigail Peters është e vërtetë. Ajo ka humbur gjysmën e peshës së trupit të saj për 6 muaj. Mbi të gjitha lëkura e saj nuk ka pësuar asnjë dëmtim siç shihet edhe në foto. Vajza e re ka sot një trup të admirueshëm. Nga 105 kg ... Read More »

Ushqimet fatsjellëse që duhet të jenë mbi tavolinën e Vitit të Ri

Përvec ushqimeve tradicionalë të vitit të ri në tryezën tuaj nuk dhet të mungojë edhe kjo listë ushqimesh: 1- Mishi i derrit Tingëllon çuditshëm, por për disa kultura mishi i derrit simbolizon prosperitet. Vecanërisht fatsjellëse  konsiderohet hunda e derrit e cila nuk duhet t’i mungojë tavolinës suaj. Ajo simbolizon progresin. Mishin e derrit mund ta konsumoni në të gjitha format e tij si proshutë, pancetë, ... Read More »

Qysh me u siguru nga rreziqet e fishekzjarreve?

Fishekzjaret jane argetim, per te shikuar. Por ndonjehere mund te paraqesin edhe rrezik, keshtu qe keni kujdes! Ne kemi disa keshilla. Nese ju perdorni fishekzjarre, kurre mos i perdorni ne ndonje ambient te mbyllur sepse eshte e rezikshme, prandaj preferohet qe te perdoren jashte ndonje ambienti te mbyllur. Mos i mbani ne dore. Kjo eshte shume e rezikshme. Disa fishekzjare ... Read More »