Lajmet e fundit
Goldi ‘live’ ia kërkon Edi Ramës lirimin e kuksianëve

Goldi ‘live’ ia kërkon Edi Ramës lirimin e kuksianëve

4Shumë qytetarë të Kuksit janë arrestuar para disa ditësh pas protestës në Kalimash, për taksën rrugore që u vu nga Qeveria Shqiptare.

E lirimin e tyre, po e kërkon reperi Gold AG, shkruan lajmi.net
Ka qenë kryeministri Edi Rama ai i cili në Facebook ka hyrë ‘live’ dhe Goldi i ka komentuar duke i thënë që kërkon lirimin e të gjithëve të arrestuarve nga Kukësi, pasi kuksianët kanë qenë ata që kanë ndihmuar kosovarët gjatë luftës së fundit në Kosovë.
E sa i përket taskës rrugore, Goldi i sygjeroi kryeministrit Rama që ta “zbusë” sa i përket çmimit, pasi jo të gjithë janë në gjendje ta paguajnë!