Lajmet e fundit

Exclusive

Ekskuzive anulohet protesta e pararlajmruar për nesër në Prishtinë

Sipas burimeve të sigurta në agjencin e lajmeve kosovanews.info anulohet protesta e paralajmruar për ditën e neserme të 26 marsit,shkaqet e anulimit të protestës jan të shumta e njëra nga keto ësht edhe mos kordinimi i tri partive opozitare për protestë. Read More »

Papa Françesku firmos shenjtërimin e Nënë Terezës

Ditën e dielë, më 4 shtator, Nënë Tereza do të bëhet shenjtore e Kishës Katolike. Papa Françesku ka firmosur sot dekretin e shenjtërimit të Nënë Terezes, event që do të mbahet në bazilikën e Shën Pjetrit në Vatikan. Shenjtërimi i Nënë Terezës do të jetë eventi kryesor i Vitit Jubilar të Mëshirës në Vatikan, ndryshe nga kishte kërkuar Kisha Katolike ... Read More »

Agjencia gjermane e lajmeve DPA: Sërish akuza horrori kundër Thaçit

Hashim Thaçi, njëri nga politikanët kryesorë të Kosovës, dyshohet se është i përzier në tregtinë ndërkombëtare me organe, shkruan agjencia gjermane e lajmeve DPA. Dyshimet kësaj radhe arrijnë deri në Afrikë. Thaçi pritet të marrë një ftesë nga Gjykata Speciale. Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sërish po ballafaqohet me akuza të rënda për përfshirje të tij ... Read More »

SHBA-ja nuk përkrah asnjë kandidat individual për president

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk e përkrahin asnjë kandidat individual për t’u zgjedhur president i Kosovës. Kështu ka thënë zëdhënësi i Ambasadës së SHBA-së në Prishtinë, Philip Drewry, i pyetur nga “Koha Ditore” të komentojë deklaratat e zëvendëskryeministrit Hashim Thaçi, i cili, të martën, tha se SHBA-ja e përkrah zgjedhjen e presidentit të Kosovës dhe se SHBA-ja “e di ... Read More »

Treshja Thaçi-Haliti-Syla grabitën milionat e UÇK-së

Intervistë me veprimtarin e LPK-së, Ibrahim Kelmendi”Peshqit e mëdhenj” të pasluftës duhet të jenë marioneta të shërbimeve të huaja inteligjente “Banda e treshes duhet të ketë grabitur rreth 70 % të ndihmave financiare, të grumbulluara për UÇK-në. Secili shtab i zonave do të duhej të dëshmonte sa ndihma ka marrë nga ato mjete. Po të guxonin dhe të bëheshin të ... Read More »

EKSLUZIVE: Arsyet pse Lumezi i mbylli hetimet për djalin e Isa Mustafës

Nga hetimi i materialeve publike që për pesë vitet e fundit kishin të bënin me personat juridik: Aleksander Lumezi, Albert Lumezi, Isa Mustafa, Besnik Mustafa, Ismet Beqiri dhe Hashim Deshishku si dhe lidhjen e tyre me Institucionet Publike/Private: Kryeprokurorin e Shtetit, Këshillin Prokurorial, Komunën e Prishtinës, Bankën “Kasabank”, Bankën “NLB, Kolegjin “Riinvest”, Klubin Futbollistik “KF Prishtina” në hulumtimin e bërë ... Read More »

EKSKLUZIVE: Blerta Deliu punëson vëllaun në RTK

Vëllai i deputetes  së Partisë Demokratike Dlerta Deliu është punësuar në mediumin publik, RTK, ish vendin e punws sw motrws. Deputetja deri në vitin 2010 kishte qenë pjesë e RTK-së. Si duket, ajo vazhdon ndikimin e saj në këtë medium. Vëllai i saj, Taulant Deliu është punësuar me një pozitë mjaft të ndjeshme që është ajo e zyrtarit të Prokurimit ... Read More »

Çka donte mbrëmë makina e ministres pa portofol Edita Tahiri këtu në KAZINO ?

Çka donte mbrëmë makina e ministres pa portofol Edita Tahiri këtu në KAZINO ? A kishte frigë ministrja nga rënia e qeverisë . Me siguri Ministrja pa protofol e ka marr me me seriozitet dhe ka kqyrë me i rrit pak te ardhurat e veta ?/KOSOVANEWS Kosovanews ka siguruar një fotografi ku shihet vetura e Edita Tahirit afer një Kazino ... Read More »

Para protestës, largohen mjetet e forta nga rruga (Foto)

Sot partitë opozitare kanë paralajmëruar një protestë që fillon në ora 14:00, e cila sipas organizatorëve ka për qëllim rrëzimin e Qeverisë. Përveç policisë e cila ka thënë se është në gjendje gatishmërie për të siguruar marvajtje të rendit gjatë kësaj proteste, lajmi.net ka siguruar disa fotografi ku punëtorë të një kompanie po largonin disa grumbuj me kubëza që ndodheshin ... Read More »

Këto janë disa nga parullat që do shfaqen në protestën e Opozitës (Foto)

Partitë opozitare të cilat të shtunën, me 9 janar, do të organizojnë protestë në Prishtinë, tashmë kanë bërë gati parullat me të cilat do shpalosin disa nga kërkesat e tyre. Në Protestën e cila do të mbahet të shtunën me fillim nga ora 14:00, ku edhe do të kërkohet dorëheqja e Qeverisë, disa nga parullat të cilat do të shihen ... Read More »