Lajmet e fundit

Exclusive

Rrokulliset vetura në Potërç, ministri Agani ua jep ndihmën e parë të lënduarve (Video/Foto)

Në magjistralen Pejë-Prishtinë, respektivisht në fshatin Potërç i Ulët i Klinës, ka ndodhur një aksident i rëndë komunikacioni ku një veturë e tipit Mercedes 190 ka rrëshqitur dhe është rrotulluar. Xhevat Ibraj i ka thënë Expressit se nga ky aksident kanë mbetur të lënduar pesë persona. Ndihmën e parë të aksidentuarve ua ka dhënë ministri i Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferid Agani ... Read More »

Familjari i dëshmoreve del në përkrahje të Stupcave

Skeçi “Plani Strategjik” i grupit humoristik “Stupca” ka shkaktuar debat të fortë lidhur me pazaret që kanë bërë krerët e UÇK’së gjatë luftës me Serbinë. Politikanë, analistë, fytyra publike dhe qytetarë kanë reaguar, secili në mënyrën e vet, pas publikimit të këtij skeçi në një nga televizionet, në natën e vitit të ri. Në mesin e tyre që dolën në ... Read More »

E pabesueshme: Vuqiq biseden e parë telefonike për sivjet e ka nisur me Isa Mustafa

Kryemnistri i Serbisë biseden e parë telefonike për sivjet  e ka nisur me homologun e tij kosovar Isa Mustafa. Biseda ka nisur duke uruar njeri tjetrin Vitin e Ri, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar burimeve diplomatike. Vucic për 15 minuta gajtë ka biseduar me Mustafën lidhur me situaten aktuale ne Kosovë 48 ore para protstave te ... Read More »

Lajmi i Fundit: Goditen rëndë Xhavit Haliti e Azem Syla (Foto)

Ibrahim Kelmendi një nga veprimtarët e LPK-së dhe UÇK-së, ka reaguar ndaj debatit që u zhvillua dje në ‘Rubikon’, pasi siç ai thotë, gjatë asaj bisede u përmend edhe emri i tij, kinse vetë ai ka informuar se Gjykata po e heton Xhavit Halitin për vrasje, me ç’rast ka theksuar se kjo nuk është e vërtetë. Ai ka folur edhe ... Read More »

Ekskluzive: Stupcat fitojnë gjysmëmilion euro! (DOKUMENT)

Grupi i humoristave “Stupcat” në reklamat e realizuara nga Posta e vala kanë fituar një shumë ë konsiderueshme të parave .   Në një dokument të siguruar nga “Kosovanews” shihet se shifra qe kanë përfituar këta aktorë kosovarë është gati gjysmëmilion .  Burimi : A.Marmullaku Read More »

Gruaja e cilit deputet nga pozita është kjo në foto ?

Ja shikoni gruan e deputetit Adem Grabovci, e cila po i shijon momentet e pushimit në skijim. Mbesa e saj ka postuar në facebook foton me mbishkrim “hallushja ne skijim” . KOSOVANEWS   Read More »

E pabesueshme: Kryetari i Partisë Republikane serbe, kërkoi publikisht falje për krimet e luftës në Kosovë

Kryetari i Partisë Republikane së Serbisë, Nikolla Sandulloviç ka kërkuar publikisht falje në emër të popullit serb për krimet e luftës në Kosovë, raporton Anadolu Agency (AA). Sandulloviç këtë deklaratë e ka bërë sot gjatë një vizite në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, në një takim me kryetarin e Partisë Republikane të Shqipërisë, Fatmir Mediu dhe atë të Partisë Republikane të ... Read More »

LDK-ja e Obiliqit kërkon zgjedhje të jashtëzakonshme! Kërkon figurë “Unifikuese” që bashkon dhe fuqizon LDK-në!

LDK-ja e Obiliqit kërkon zgjedhje të jashtëzakonshme! Kërkon figurë “Unifikuese” që bashkon dhe fuqizon LDK-në! ISMET HASHANI” APO “ERMAL KUTLLOVCI” në KRYE të DEGËS ?   Burime për KOSOVANEWS , brenda dhe jashtë DEGES së LDK-së në OBILIQ, të cilët kanë dashurë të mbeten anonim për KOSOVANEWS, kan bërë të diturë se ka filluar iniciativa për thirrje të kuvendit të ... Read More »

Ekskluzive: Ibrahim Kelmendi akuzon Xhavit Halitin e Azem Sylën për vrasjen e Ilir Konushevcit!

Në bashkëbisedim me Baton Haxhiun (Klan K, Zona B, 22.12.2015) u plasuan një mori (dez)informatash. Këtu do të komentoj disa prej tyre. Qysh në fillim po shpreh keqardhjen për profesionalizmin e Baton Haxhiut, i cili kësaj radhe ndihej i ngazëlluar nga kryeheroi i tij, prandaj nuk i përmbante dot kontradiktat, herë duke i kërkuar të thoshte emra konkret, herë të ... Read More »

Zbritje mashtruese për festa të fundvitit.

Gati në te gjitha marketet e mëdha kanë bërë zbritje artikujsh të ndryshem, për festa të fundvitit. Zbritje mashtruese. Ja nje foto ku shkruan 3+1 supa gratis. Çmimi i një supe është 32 cent e që do të thot se tre supa kushtojnë 96 cent. Nuk po bëhët fjale per zbritje këtu, por ngritje, ku çmimi total është shkruar 1.42 ... Read More »