Lajmet e fundit

Exclusive

Makina del nga rruga dhe fundoset në lumin Buna

Një automjet doli nga rruga dhe përfundoi në lumin Buna. Pavarësisht se në anë të rrugës ka pasur barriera mbrojtëse, mjeti ka qenë duke ecur shumë shpejt. Sipas të dhënave të para, drejtuesi i mjetit arriti të dalë nga lumi dhe të shpëtojë. Dyshohet se në makinë ka qenë edhe një person tjetër./Lapsi Read More »

Pesë të lënduar në aksident trafiku në Murg të Skenderajt (FOTO)

Si pasojë e humbjes së kontrollit mbi automjetin dhe daljes së tij nga rruga, lëndime trupore kanë pësuar pesë persona. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Murg të Skenderajt, sonte, rreth orës 17.30. Të lënduarit janë dërguar për kurim në QKUK në Prishtinë, ndërsa rasti është cilësuar si “aksident trafiku me lëndime”. Read More »

Aksident i rëndë në Dragodan (Foto)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Lagjen Arbëria, afër Ministrisë së Shëndetësisë, raporton Gazeta Express. Njëra veturë është rrokullisur si pasojë e aksidentit, derisa edhe vetura tjetër është demoluar mjaftë. Ende nuk ka informacione për të lënduar, përveç dëmeve materiale të cilat janë të dukshme. Read More »

Policia konfirmon incidentin mes Agon Amigës dhe Capital T

Një zënkë e ndodhur mes reperëve Agon Sylejmani dhe Trim Ademi ka bërë që rasti të përfundoj në polici. Sipas burimeve të Telegrafit zënka ka nisur në fitnesin “Five Star” në lagjen Dragodan ku Agoni ka sulmuar Trimin, ndërsa ky i fundit e ka sulmuar atë një ditë më vonë duke i dëmtuar veturën. Të kontaktuar nga Telegrafi, Policia e ... Read More »

Policia e Kosovës arreston dy serbë në Mitrovicë

Dy serbë të dehur janë arrestuar në veri të Mitrovicës. “Raportohet se janë arrestuar dy meshkuj K/Serbë, pasi që të njëjtit kishin thyer një reklamë të qelqit me vlerë rreth 300 €. Pasi që të dyshuarit kanë qenë nën ndikimin e alkoolit me vendim të prokurorit janë liruar në shtëpi dhe i është dhënë urdhër që të nesërmen të lajmërohen ... Read More »

Familja Kastrati kërkon falje : Na lejoni ta ndajmë dhimbjen së bashku, familjarëve Hasani

Sot u mbajt seanca për caktimin e masës se sigurisë ndaj përsonit A.Kastrati të cilit iu shqiptua masa paraburgim prej 30 ditësh. A.Kastrati 18 vjeçar, shkaktoj pardje aksidentin në rrugen “Abedin Rexha” në Klinë, ku si pasojë e këtij aksidenti humbi jetën F.H dhe mbetët i lenduar M.B. Familjarët thanë për Kosovanews që aksidenti ka ndodhur padashje dhe se po ndihen ... Read More »

Ja kush u arrestu si i dyshuar për djegëjen e veturës së Hamdi Ibrahimit

Policia e Ksoovës ka rresuar kooridnatorin e Lëvizjes Vetëvendosje .Besnik Zeqiraj , I cili dyshohet për zjarrëvënie të veturës zyrtare. Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar edhe një burim brenda Policisë, cili tha se Besnik Zeqiraj, është arrestuar në Pejë, dhe I njejti ushtron detyrën e koordinatorit të Lëvizjes Vetëvendosje. Read More »

560 tiketa trafiku gjatë 24 orëve

Policia e Kosovës, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar 560 tiketa trafiku, raporton Indeksonline. Sipas policisë, tiketat janë shqiptuar për mos respektim të rregullave të komunikacionit Read More »

Aksident trafiku në udhëkryqin që lidhë Prishtinën-Podujevën dhe Milloshevën (Video)

Një aksident trafiku ka ndodhur në mes dy veturave në udhëkryqin që lidhë Prishtinën me Podujevën dhe këto të dyja me fshatin Milloshevë. Aksidenti ngjau rreth orës 11:00, saktësisht në fshatin Lebane, njofton Klan Kosova. Siç shihet në video, veturat që janë ndeshur më njëra-tjetrën në udhëkryq janë të dyja të tipit Volkswagen. Për pos dëmtimit të automjeteve nuk raportohet ... Read More »

Rrahje masive në Skenderaj

Policia raporton se gjashtë të dyshuar meshkuj pas një mosmarrëveshje janë rrahur mes veti Në rrahje dyshohet se janë përdorur mjete të forta shkopinj druri, gurë dhe kaçavidë. Personat e lënduar kanë pranuar tretman mjekësorë në Spitalin e Mitrovicës ndërsa njëri eshte dërguar  ne QKUK në Prishtinë. Pesë të dyshuar janë arrestuar me urdhër të Prokurorit janë dërguar në mbajtje. Read More »