Lajmet e fundit

Exclusive

Aksident i tmerrshëm në Podujevë (FOTO)

Tre persona, dy meshkuj dhe një femër kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksident trafiku që ka ndodhur sot rreth orës 19:00 në fshatin Dobërdol të Podujevës. Lajmin për portalin Llapi.info e ka bërë të ditur një lexues i portalit, i cili ka dërguar edhe fotot nga vendi i ngjarjes. Llapi.info, ka konaktuar mjekun kujdestar në Qendrën Emergjente ... Read More »

EKSKLUZIVE || Tmerruese, ja se si u vra Donjeta Pajaziti!

Deçanasja Donjeta Pajaziti është vrarë me dy plumba në kokë. Kështu i kanë thënë Gazetës Blic burime brenda mjekësisë ligjore kosovare. Sipas këtyre burimeve, trupi i saj është gjetur i dekompozuar dhe e skeletonizuar. Sipas këtyre burimeve, Donjeta Pajaziti dyshohet se është vrarë në ditët e para kur ajo u raportua se kishte humbur. “Ajo është ekzekutuar me dy plumba ... Read More »

Bayerni largon Lewandowskin, merr këtë super sulmues (Foto)

Bayern Munchen thuhet se ka vendosur që ti shesë Real Madridit Robert Lewandowskin. Skuadra gjermane e ka menduar menjëherë zëvëndësuesin e tij. Gonzalo Higuain do të jetë zëvëndësuesi i tij. Sulmuesi i Napolit është dëshira e parë e bordit të Bayern dhe se lojtari vlerësohet ideal për sulmin e bavarezëve, përcjell indeksonline. Higuain ka stil të ngjashëm me Lewandowskin dhe ... Read More »

Aksident në magjistralen Prishtinë-Podujevë, dy të lënduar (Foto)

Aksidentet në komunikacion nuk kanë të ndalur. Një tjetër aksident ka ndodhur gjatë ditës së sotme në rruëgn Prishtinë-Podujevë, raporton Indeksonline. Mësohet se të përfshirë në aksident janë dy vetura me ç’rast kanë mbetur dy persona të lënduar. Policia e Kosovës ka dalë në vendin e ngjarjes. Lajmin e ka konfirmuar për Indeksonline edhe zëdhënësi i PK-së, Agron Borovci. Read More »

Djemtë “problematikë” të politikanëve (Foto)

Janë bërë të njohur për shkelje ligjesh e disa edhe e kanë provuar burgin. Djemtë e politikanëve kosovar, ndoshta duke shfrytëzuar autoritetin e prindërve, shpeshëherë ja kanë treguar ‘muskujt’ shtetit, shkruan Magazina.al Ka nga ata të cilët edhe kanë dal para bankës së të akuzuarve por edhe që kanë provuar burgun, por vetëm për disa ditë. Magazina.al, sjell disa nga ... Read More »

Aktakuzë për posedim të substancave narkotike ndaj një personi në Suharekë

Prokuroria Themelore në Prizren, përmes një kumtese për media, ka njoftuar ka ngritur aktakuzë ndaj shtetasit N.R., i lindur në vitin 1971, në një fshat të Suharekës. Në aktakuzë thuhet se pas një kontrolli të bërë në shtëpinë e shtetasi N.R., atij i është gjetur në posedon me qëllim të shitjes apo shpërndarjes, substanca apo preparate të cilët janë shpallur ... Read More »

Makina godet fëmijën pranë shkollës, largohet shoferi

Aksident me pasojë një fëmijë të plagosur rëndë është regjistruar ditën e sotme në Divjakë. Sipas informacioneve paraprake, ngjarja ka ndodhur rreth mesditës në fshatin Mizë të Divjakës, ku një automjet ka goditur pranë shkollës një fëmijë. Menjëherë pas aksidentit shoferi u largua nga vendi i ngjarjes, ndërsa kanë qenë kalimtarët ata që kanë dërguar me urgjencë në spital fëmijën ... Read More »

Policia gjen një revole në një banesë të një femre

Policia në Prishtinë ka gjetur një revole në një banesë të një femre. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë në rrugën “Agim Ramadani”, në Prishtinë ku sipas raportohet se në banesën e një femre është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë e tipit Bereta me 13 fishekë. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt. Read More »

Aksident në Banullë të Lipjanit, lëndohen 16 persona

Katërmbëdhjetë meshkuj dhe dy femra janë lënduar gjatë një aksidenti trafiku që ka ndodhur dje në fshatin Banullë të Lipjanit. Policia njofton se në këtë aksident kanë qenë të përfshirë një veturë dhe një kombi-bus. Sipas policisë të lënduarit kanë pranuar trajtim të nevojshëm mjekësor, transmeton Klan Kosova. Read More »

Aksident në magjistralen Prishtinë – Fushë Kosovë

Një aksident ka ndodhur në magjistralen Prishtinë – Fushë Kosovë, më saktësisht tek Tregu. Ende nuk dihet për pasojat, njofton Klan Kosova. Read More »