Lajmet e fundit

Exclusive

Tre të arrestuar në Grykë të Rugovës, mbanin armë

Policia ka raportuar se në Grykë të Rugovës në Pejë janë arrestuar tre të dyshuar, pasi të njëjtit janë takuar duke ecur këmbë të cilët me vete në krah mbanin armë të gjata.Sipas policisë, nga të dyshimtit janë konfiskuar një pushkë automatike e tipit SSIG me një karikatorë dhe 19 fishekë të kal. 22mm, një pushkë gjysmë automatike me 8 ... Read More »

Gjatë ikjes nga policia, humb kontrollin mbi automjetin

Policia e Kosovës njoftoi se ka arrestuar katër të dyshuar, pasi njëri nga ta me një automjet transportues nuk është ndalur në urdhrat policor dhe gjatë ikjes ka humbur kontrollin mbi automjetin dhe ka dalë nga rruga. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Smrekonicë të Vushtrrisë. Gjatë kontrollit të automjetit janë gjetur dhe konfiskuar 1000 litra derivate të naftës. Në konsultim ... Read More »

Punonjësi i sigurisë rrahë studentin në rrugë!

Luis Barou ka përdorë forcën tej mase duke rrëzuar për tokë një student të dehur para një klubi të natës në Njukasl. Punonjësi britanik i sigurisë së MMA, Luis Barou ka rrahur një student para klubit të natës në Njukasl. Barou ka qenë i angazhuar si punonjës sigurie ndërsa ka qenë mjaft brutal ndaj njeriut i cili me forcë ka ... Read More »

Vjedh parket në vlerë 9 mijë euro

Policia e Kosovës njoftoi se një qytetar ka njoftuar se persona të panjohur kanë depërtuar me forcë në brendi të depos dhe kanë vjedhur rreth 389 metra katror parket, vlera e të cilit arrin 9 mijë euro. Ngjarja ka ndodhur në Vitomiricë të Pejës. Njësiti i hetimeve ka arritur ta identifikojë të dyshuarin, i cili është arrestuar dhe me urdhër ... Read More »

Polici s’e paguan qiranë dhe e kërcënon pronarin

Një pjesëtar i policisë mund të përballet me drejtësinë, ngase atë po e akuzon një qytetar, i cili thotë të jetë kërcënuar. Jetullah Hajdari, i cili jeton në mërgim, ankohet se polici Albert Zogiani e ka kërcënuar atë me jetë për shkak se ky mërgimtar i ka kërkuar atij t’ia lirojë shtëpinë, ku ka qëndruar me qira për një kohë ... Read More »

Policia sugjeron shfrytëzimin e pikave kufitare Mutivodë dhe Muqibabë

Me qëllim të informimit të qytetarëve dhe gjithë opinionit, ju informojmë se në pikë-kalimin kufitar Merdare dhe Dheu i Bardhë që lidh Republikën e Kosovës me atë të Serbisë, qarkullimi i automjeteve është duke u zhvilluar me një intensitet të shtuar në të dy drejtimet. Departamenti i Policisë Kufitare informon se në pikë-kalimin kufitar Merdare dhe Dheu i Bardhë, kohë ... Read More »

Bulqizë, minatori 30-vjeçar humb jetën në minierë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në minierën e Bulqizës, ku një minator ka humbur jetën teksa punonte në galeri. Burime nga policia bëjnë të ditur se minatori Shahin Peci ka humbur jetën në minierë, ndërsa nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për të zbardhur shkaqet e aksidentit tragjik ... Read More »

Zvicër, kapen 14 shqiptarë me drogë

Policia e Kantonit të Cyrihut në një aksion të sinkronizuar ka kapur një rrjet droge prej 15 personash. Policia ka sekuestruar 13 kilogramë heroinë dhe 7 kilogramë materie zbutëse. Po ashtu janë sekuestruar 19.000 euro dhe 17.000 franga, të fituara nga tregtia me drogë. Ndërsa policia thotë se ka dëshmi që kjo organizatë ka shitur më shumë se 20 kg ... Read More »