Lajmet e fundit

Exclusive

Mjegulla vështirëson lëvizjet në komunikacion, për dy ditë 95 aksidente

Ndryshimet klimatike të cilat kanë sjellë mjegull të dendur që ka përfshirë shumicën e qyteteve të Kosovës, ka ndikuar që numri i aksidenteve në trafikun rrugor të shënoj ngritje. Gjatë 48 orëve të fundit në tërë territorin e Republikës së Kosovës janë shkaktuar gjithsej 95 aksidente trafiku , ndër to një me fatalitet. Sipas raportit të Policisë së Kosovës gjatë ... Read More »

Arrestohen 7 zyrtarë doganor për zhdukjen e 4.4 milionë litrave naftë

Prokuroria në Fier ka lëshuar urdhërarrest për shtatë zyrtarë të Doganave, pasi akuzohen për shpërdorim detyre, në lidhje me një skandal për zhdukjen e një sasie të madhe nafte të papërpunuar. Lula Njebza, ish-zv/Dr. e Përgjithshme të Doganave; Mirarbër Teneqexhiu, ish- kryetar i Doganës Tiranë; Alfred Bushi, ish- shefi i Akcizës; Adrian Alikaj dhe Syrja Misiraj doganierë akcize, akuzohen për ... Read More »

Kontrolli për Lavdrim Muhaxherin, policia hyn në banesën e gabuar

Jo vetëm shtëpia e Lavdrim Muhaxherit është bastisur së fundmi. ​Pjesëtarë të Policisë së Kosovës kanë qenë të bindur, të mërkurën natën, se edhe në një shtëpi në fshatin Llanishtë të Shtimes mund të jetë i strehuar terroristi kaçanikas. Një ditë më parë, Gazeta Express ka raportuar se Polica e Kosovës është parë duke bastisur shtëpinë e Lavdrim Muhaxherit në Kaçanik dhe në disa zona ... Read More »

Aksident zinxhiror në Veterrnik (Foto)

Në dalje të Prishtinës, në drejtimim të Ferizajit , konkretisht në Veterrnik ka ndodhur një aksident zinxhirorë, ku disa vetura janë përplasur njëra me tjetrën, raporton Indeksonline. Nuk raportohet për të lënduar përveç dëmëve material. Rruga në këtë drejtim ka qenë e bllokuar për disa orë. Read More »

Vdes një punëtor në Kamenicë, goditet nga vetura (Foto)

Një punëtor i punimeve në rrugë, ka humbur jetën. Kjo ka ndodhur ngase ai është goditur nga një veturë. Lajmi.net mëson se kjo ka ndodhur pak qaste më parë, në fshatin Hodonovc në Komunën e Kamenicës. Këtë e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilnait, Ismet Hasahni. Ai bënë të ditur se persona tashmë ka humbur jetën. ... Read More »

Arrestohet një femër në Prishtinë për trafikim me njerëz

Policia e Kosovës ka arrestuar një femër e cila dyshohet se ka kryer vepër penale, trafikim me njerëz, mundësim apo detyrim në prostitucion. Ngjarja ka ndodhur në Bregun e Diellit në Prishtinë të enjten pasdite, raporton lajmi.net. Në raportin e Policisë thuhet se pas hetimeve të zhvilluara, është identifikuar dhe arrestuar e dyshuara femër shqiptare dhe e njëjta me urdhër ... Read More »

Raporti 24-orësh nga Policia e Kosovës

Raporti i Policisë së Kosovës, botohet pa ndërhyrje për të gjitha ngjarjet që kanë ndodhur brenda 24 orëve në tërë territorin e Kosovës, duke përfshirë edhe kufijtë e saj. RAJONI I PRISHTINËS INCIDENTET KRIMINALE POSEDIM I NARKOTIKËVE Podujevë 03.12.2015 -13:40. Njësiti policor ka ndaluar të dyshuarin mashkull K-Shqiptar (i mitur) dhe gjatë kontrollit tek i njëjti janë gjetur dhe konfiskuar ... Read More »

Vret shokun me plumb pas koke dhe e hedh në rrugë

Duket e pabesueshme, por është e vërtetë; shoku e thërret që ta shoqërojë me makinë deri në shtëpi dhe më pas e vret rrugës me plumb pas koke. Ngjarja ka ndodhur orëve të vona të së mërkurës në një fshat të Durrësit, ndërsa policia vetëm pas 20 orësh arrin të publikojë emrin e autorit të krimit të rëndë dhe të ... Read More »

Policia kapë 32 kilogramë tritol në një shtëpi (FOTO)

Policia e Shqipërisë ka kapur 32 kilogram tritol në një shtëpi në Sarandë. Sipas njoftimit të policisë tritoli ishte futur  në një thes, i ndarë në 160 kallëpe, secili nga 200 gram. Pas informacioneve paraprake, forcat e policisë ndërhynë pranë një banese në lagjen “Baba Rexhepi”, ku gjetën tritolin. Pas kontrollit është gjetur edhe një sasi e madhe fishekësh, të ... Read More »

Aksidentohet makina e EULEX’it

Ka ndodhur një aksident mëngjesin e sotëm te rrethi i Spitalit në Prishtinë. Një makinë e EULEX ka hyrë në zonën e gjelbër duke goditur kështu drurin që ndanë korsitë. Përveç dëmeve materiale viktima nuk raportohet të ketë. Express sjell foto nga vendi i ngjarjes Read More »