Lajmet e fundit

Exclusive

Kjo moderatore e RTK’së vajza e cilit politikanë ësht ? (Foto)

Kjo ësht moderatorja e re e lajmeve në RTK , e me siguri se të gjithë prej jush e njihni këtë moderatore . E kush ësht ? Si erdhi në këtë pozitë ? Me siguri që e ka merituar dhe sot ësht moderatorja e lajmeve në RTK . Diellza Asllanaj është vajza e poltitikanit , vajza e ish-deputetit të LDK-së, ... Read More »

Ekskluzive: Xhavit Haliti, Armend Zemaj, Naser Osmani dhe të tjerë, dëshmitarë në procesin e Donika Kadajt, Albin Kurtit dhe të tjerëve (DOKUMENT)

Redaksia e Kosovanews, ka siguruar një dokument nga Gjykata Themelore, Departamenti për Krime të Rënda, me të cilin është ngritur aktakuzë kundër deputetëve: Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj- Bujupi dhe Faton Topalli. Dokumenti zbardhë dëshmitarët e këtijë procesi gjyqësorë ndaj deputetëve të opozitës e që del të jenë kolegët e tyre deputet nga koalicioni PDK-LDK. Xhavit Haliti, Armend Zemaj ... Read More »

Ekskluzive|| Qeveria do ta dekretojë Asociacionin e Komunave Serbe

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa, qysh në mbledhjen e radhës do ta dekretojë Asociacionin e Komunave Serbe. Kështu i kanë thënë Gazetës Blic burime të afërta me Qeverinë e Kosovës. Sipas këtyre burimeve, Isa Mustafa pavarësisht vendimit të Gjykatës Kushtetuese që parimet e Asociacionit ishin në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës dhe kërkesës së opozitës për dorëheqje, konsideron se vendimi ... Read More »

Flet i Dyshuari Për Vrasjen e Donjeta Pajazitit

I dyshuari për vrasjen e Donjeta Pajaziti, ditë më parë në bjeshkët e Strellcit, u soll i prangosur para Gjykatës Themelore në Pejë, në seancën për shqiptimin e masës së sigurisë. Gjyqtari Sami Sharraxhiu, pranoi kërkesën e prokurores për shqiptimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit me iniciale N.P, dhe ia caktoi atij masën e paraburgimit prej 30 ditësh. ... Read More »

Kush po e kërcënon Qeverinë

Përfaqësues të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, sindikatës së Administratës Publike, Sindikatës së Shërbyesve Civil dhe ata të Sindikatës së Policisë së Kosovës, kanë shprehur shqetësimet e tyre, duke paralajmëruar Qeverinë se nëse në fillim të vitit 2016-të, nuk zgjidhen problemet e tyre, do të ketë greva nëpër komuna por edhe në nivel qendror. Ata sot kanë ... Read More »

A po bënë politikë Gjykata me deputetët opozitarë (Dokumentë)

Gjykata Themelore e Prishtinës tregohet shumë e shpejtë në procedurën ndajë Deputetëve të cilët llogariten si Deputetë të cilët e mbrojtën Kushtetuten e Republikës së Kosovës. Kjo dukuri vie në kohën kur edhe Gjykata Kushtetuese e dha vendimin lidhur me marrëveshjen për formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, ku u bë e qartë se parimet e përgjithshme për ... Read More »

Arrestohet personi i dyshimtë për vrasjen e Donjeta Pajazitajt

Për momentin ësht arrestuar përsoni me iniciale N.P , i cili është në intervistim i cili dyshohet për vrasjen e vajzës që u gjet e vdekur në Bjeshkët e Strellcit, Donjeta Pajazitaj. Ashtu siq raportoi KOSOVA NEWS se Donjeta Pajaziti e cila  u gjet e vdekur, shkaktuar nga dy plumba, gjashtë javë pasi u zhduk, ndërsa sot,tri ditë pasi që ajo u ... Read More »

Angli: Pesë shqiptarë shpallen fajtorë për rrëmbim personi

Pesë shtetas shqiptarë, pjesë e një bande që rrëmbeu një 19-vjeçar në mes të ditës në një rrugë në Brighton, Angli, janë shpallur fajtorë nga gjykata. Sipas BBC, viktima Ardi Murataj, i cili ishte i njohur edhe me emrin Tony Kurt, u gjet pas alarmit të policisë në gjendje të mirë shëndetësore. Vetë Murataj u vetëdeklarua fajtor për posedim të ... Read More »

EKSKLUZIVE || Tmerruese, zbulohet se kush e vrau Donjeta Pajazitin!

Deçanasja Donjeta Pajaziti është vrarë me dy plumba në kokë. Kështu u kuptua nga burimet brenda mjekësisë ligjore Kosovare . Sipas burimeve jo zyrtare për KOSOVA NEWS , thuhet se Donjeta Pajaziti është vrarë me dy plumba në kokë nga kusheriri i sajë me iniciale N.P i moshës 60 vjeqare . Burimet jo zyrtare për KOSOVA NEWS , tregojnë se ... Read More »

Aksident i rëndë në Vushtrri, lëndohn katër persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbreme në Vushtrri, si pasojë e të cilit janë lënduar katër persona. Rastin për Veriu.info e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, i cili ka treguar se në aksident janë përfshirë dy vetura civile. “Një aksident trafiku më të lënduar është raportuar sonte rreth orës 18:40. Aksidenti ... Read More »