Lajmet e fundit

Këshilla

E pabesueshme: Ja çfarë ndodh me trupin tuaj nëse e lini duhanin?

Edhe pse jo të gjithë njerëzit e dinë se çfarë pirja e duhanit mund të shkaktojë, dihet se asgjë pozitive për shëndetin s’mund të dalë nga ky aktivitet. Sigurisht që jo të gjithë duhanpirësit duan t’a lënë duhanin, por mund të habiteni me atë se çfarë ndodh me trupin tuaj nëse ndalon së piri duhan. Nëse një cigare ndodhet tani ... Read More »

Itali, në një javë vdesin 5 gra shtatëzëna, fillojnë hetimet

Në vetëm 7 ditë, pesë gra shtatzënë kanë humbur jetën në Itali. Kjo është tronditëse për një komb, dhe autoritetet italiane të shëndetësisë kanë urdhëruar ditën e diel nisjen e hetimeve. Vdekjet kanë ndodhur nga data 25 deri më 31 dhjetor, dhe shkaqet që çuan në këto ngjarje të rënda janë ende janë të pashpjegueshme. Një prej shkaktarëve dyshohet se ... Read More »

Interneti, ”mësiti” i të rinjëve për t’u martuar

Faqet e internetit për njohjen me partnerë të mundshëm si “Plenty of Fish” dhe “Match.com”, kanë vënë re një numër të madh të përdoruesve të këtyre rrjeteve sociale ditën e parë pas pushimeve të festave. Me të kaluar festat e fundvitit, beqarët navigojnë në internet, për të gjetur një të dashur, për një lidhje të mundshme. Ueb-faqja për gjetjen e ... Read More »

Interneti, “zgjidhja” e beqarëve për t’u çiftuar…

Faqet e internetit për njohjen me partnerë të mundshëm si “Plenty of Fish” dhe “Match.com”, kanë vënë re një numër të madh të përdoruesve të këtyre rrjeteve sociale ditën e parë pas pushimeve të festave. Me të kaluar festat e fundvitit, beqarët navigojnë në internet, për të gjetur një të dashur, për një lidhje të mundshme. Ueb-faqja për gjetjen e ... Read More »

Shndërroni vitin 2016 në një vit të mbarë

Webfaqja Psychcentral, ka nxjerr disa këshilla se si ta shndërroni vitin 2016 në një vit të mbarë. Aty jepen ide që nga gjetja e paqes me gjërat që nuk ju bëjnë të ndiheni mirë, deri te spontaniteti dhe shërimi i stresit, ka shumë gjëra që do t’ju ndihmojnë ta shijoni vitin e ardhshëm. Me pak investim te vetja, do të përgatisni ... Read More »

Si të pastroni mushkëritë për 72 orë?

Ka shumë njerëz që kurrë nuk kanë tymosur një cigare dhe kanë probleme me mushkëritë, ndërsa të tjerët janë duhan-pirës për 40 vjet dhe mushkëritë e tyre janë të përkryera. Gjithcka varet nga organizmi i personit. Në këtë artikull, do t’ju paraqesim disa këshilla se si të pastroni mushkëritë për 72 orë. Gjëja e parë që duhet të bëni është ... Read More »

Pushimet dimerore ne Shqiperi,10 vendet me terheqese

Pushimet dimerore ne Shqiperi Të kalosh Krishtlindjet dhe Vitin e Ri në një vend të mbuluar në dëbora është zgjedhja e duhur. Çdo vit në Shqipëri pushimet dimerore po marrin përmasa të mëdha, nga politikanët dhe deri te njerëzit e thjeshtë. Turizmi malor duket se është shndërruar  në një nga tendencat më të pëlqyera të shqiptarëve. Tashmë dëshira për të ... Read More »

Psikozat kanabis: Si ndikon në tru dhe sa zgjasin efektet

Kanabis u referohet produkteve të bimëve si kanabis sativa, të njohura gjithashtu si marijuanë dhe hashash (pavarësisht nga cila pjesë e bimëve është përdorur). Kanabisi është gjerësisht i disponueshëm për përdorim si një drogë rekreative. Ai është marrë zakonisht nga përzierja me duhanin. Ajo gjithashtu mund të gatuhet në ushqim dhe të hahet. Sa njerëz e përdorin kanabisin? Kanabisi është ... Read More »

Çka nëse përdorni Diazepamin?

Diazepami apo Valiumi, është një nga llojet e ilaçeve e cila rekomandohet nga recetat mjekësore, për të trajtuar largimin e alkoolit, ankthin apo edhe spazmat e muskujve, transmeton Klan Kosova. Valiumi është ilaçi që i takon një grupi të barnave me recetë të quajtur benzodiazepine, e cila është një lloj ilaçi që pushon trurin dhe nervat përderisa përdoret në kombinim ... Read More »

Çfarë të konsumoj pas dehjes?

Ku ka festë ka dhe alkool dhe dëshira më e madhe e të rinjve është që të argëtohen pa limit dhe ta shijojnë në maksimum natën e ndërrimit të viteve. Mëngjesi apo dreka e datës 1 janar shoqërohet gjithmonë me një dhimbje koke, të vjella, rëndesë në ecje dhe dridhje trupi. Ops, jeni duke përjetuar pasojat e alkoolit e njohur ... Read More »