Lajmet e fundit

Këshilla

Sa zgjat seksi me një femër të virgjër?

Shkurtimisht po ju bëjmë me dije se me një femër që “vishet” nga virgjëria, do ju duhet kohë ta bindni. Ndërsa me një femër që ka përvojë, do ju duhet kohë të merrni veten. Ja si do ju ngjante në të dyja rastet: Seksi me femrën e virgjër zgjat 7 orë e 1 minutë: – 4 orë duhet ta bindësh ... Read More »

Para se të fleni, pini këtë lëng me banane dhe kanellë dhe shikoni se çfarë do të ndodhë!

Gjumi i mirë është thelbësor për shëndetin dhe mirëqenien tonë. Gjumi i mirë mbron shëndetin mendor, fizik dhe siguron cilësi të mirë jetese. Pagjumësia po vazhdon të bëhet kërcenim serioz për shëndetin e shumë njerëzve, transmeton Gazeta Blic. Megjithatë, ky ilaç shtëpie mund të ju ndihmojë fort që tani e tutje të bëni gjumë të rehatshëm. Pse banane? Banana përmban ... Read More »

Çdo femër ka fiksim një tjetër … femër

Të jesh pak bi nuk është kurrë keq. Kjo moto duket mëse e vërtetë, sidomos për femrat. Të paktën në kokë. Një studim i Universitetit të Eseksit në Angli ka zbuluar se gratë ose janë biseksuale, ose homoseksuale. Por ato kurrë nuk janë hetero, ose me fjalë të tjera, që të pëlqejnë vetëm meshkujt. Testimi mbi dhjetëra femra ka zbuluar ... Read More »

Si të shikoni fotot më të pëlqyera në Instagram 2015

Një mjet online ju ndihmon të shikoni se cilat nga postimet e juaja u pëlqyen më së shumti në vitin 2015. Nëse jeni një i varur nga Instagrami, person që nuk mund të ndalet së shikuari foto të reja, mund ta keni të vështirë që ta dini se cilaj janë fotot më të shikuara. Një mjet i ri në internet, ... Read More »

Nata e Vitit të Ri, këshilla për ata që do të pijnë

Për shumë nga ata që festojnë mbrëmjen e Viti të Ri duke kthyer disa gota alkool, dita e nesërme shpesh kalohet e gjitha në shtrat. Dhimbja e kokës, të përzjera, dhimbjet e trupi, etj, janë ndër shqetësimet më të zakonshme që përjetojnë të nesërmen e festës. E për ata që dhe këtë vit, kanë ndërmend të festojnë duke mos hequr ... Read More »

Vera përmban më shumë alkohol sesa prezentohet nëpër etiketa, thonë studiuesit

Sipas një hulumtimi të ri të kryer nga Universiteti i Kalifornisë, është gjetur se përmbajtja e alkoholit në verë është 0.42% më e lartë sesa që deklarohet nëpër etiketa. Studimi i kryer me më shumë se në 100 mijë shishe verë nga e mbarë bota, ka gjetur se verërat spanjolle dhe kiliane kanë sasi më të vogël të alkoholit sesa ... Read More »

Gjysma e burrave: Vjehrra na duket atraktive

Besojeni ose jo, gjysma e burrave të martuar thonë se u duket vjehrra atraktive. Dhe nëse nuk e keni besuar akoma këtë, atëherë ju themi se sipas studimit, një e katërta e tyre thonë se u ka rënë në kokë për vjehrrën. Studimi është kryer me 1500 meshkuj. Një e gjashta e meshkujve thonë se nëna e partneres së tyre ... Read More »

Si ta parandaloni rënien e flokëve në mënyrë natyrale?

Shumë persona kanë probleme me rënien e flokëve. Madje shumë prej tyre shpenzojnë shumë para për produktet e flokëve në mënyrë që të parandalojnë rënien e tyre. Dermatologët thonë se kjo zakonisht ndodh për shkak të çrregullimeve hormonale, stresit dhe ushqimit jo të rregullt. Ka disa mënyrë natyrale për parandalimin e rënies së tyre. Hudhra dhe qepa Janë disa ushqime ... Read More »

Misteri: Çfarë fshihet në trurin e meshkujve?!

*Mendojnë që janë të jashtëzakonshëm në shtrat – Meshkujt shpesh mendojnë që me besimin e fortë në ndonjë gjë mund të zgjedhin secilin problem, kështu edhe kur është në pyetje seks. Pikërisht për këtë meshkujt në shtrat veprojnë me aq vetëbesim, ndërsa në fakt nuk kanë haber se çka janë duke bërë. *Nuk e pëlqejnë kur në takim pini tepër ... Read More »

Ushqimet dhe mineralet e dobishme që përmirësojnë jetën seksuale

Që në lashtësi burrat dilnin për gjah në kërkimin e një afrodiziaku natyral që me t’u kapërdirë, t’i transformonte në makina seksi. Në Kinë mund të kërkonit një pjatë kastravecë deti, reputacioni i të cilëve si fuqizues të dëshirës seksuale rrjedh nga prirja për t’u fryrë porsa preken. Në kultura të tjera burri duhet të hajë thëllëzë mashkull të ngordhur, ... Read More »