Lajmet e fundit

Ri’kujtesë

Ofensiva e Junikut: Ushtari i UÇK-së me fotografi të Rambos (Video)

Më 22 qershor të vitit 1998 ushtria e atëhershme jugosllave nis ofensivën në Junik, në fshatin që ishte si zonë e lirë në Dukagjin pasi që barteshin armët përmes tij nga Shqipëria. Në një video të arkivit të Asocieted Press (AP) shihen se si forcat e UÇK-së dhe fshatarët luftojnë për të mbajtur Junikun të lirë, transmeton Indeksonline. Në këtë ... Read More »

Rrefimi i Bekim Berishës për agjensinë e lajme AP gjatë luftës…

Një video e komandant Abejës e dhënë për agjensinë e lajmeve AP, rrëfehët për luftën në Kosovë, dhe dëmet e serbëve që i kanë bërë Kosovës. Ai tregon edhe pse është duke luftuar dhe shumë çka tjetër. Read More »