Lajmet e fundit
Arsenal nëpërkëmbë rusët e CSKA Moscow

Arsenal nëpërkëmbë rusët e CSKA Moscow

7Arsenal ka bërë punë të madhe që në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Evropës ndaj CSKA Moscow.

Skuadra ‘Gunners’ në asnjë moment nuk e vuri në diskutim fitoren ndaj CKSA Moscow, të cilën skuadër e mposhti 4:1.
Aaron Ramsey dhe Alexandre Lacazette shënuan nga dy gola për Arsenalin në këtë fitore, në minutat 9’, 23’, 28’ dhe 35’.
Golin e vetëm për mysafirët e shënoi Golovin, në minutën e 15’.
Ndeshja e kthimit në Rusi luhet pas një jave.