Berisha shënon në humbjen e Salzburgut nga Lazio

Berisha shënon në humbjen e Salzburgut nga Lazio

3Lazio e ka fituar me rezultat 4:2 ndeshjen e parë çerekfinale ndaj skuadrës nga Austria, Salzburg.

Në këtë ndeshje për Salzburgun shënoi edhe mesfushori nga Kosova, Valon Berisha.
Lazio gjeti golin e epërsisë në minutën e 8’ me anë të Lulic, ndërsa në minutën e 30’,mysafirët barazuan përmes Berishës, që shënoi nga penalltia.
Me të filluar pjesa e dytë, Lazio rikthej epërsinë kur shënoi Parolo. Në minutën e 71’, Minamino barazoi për 2:2. Kjo ishte e gjitha që bënë mysafirët.
Në vazhdim të ndeshjes, Lazio shënoi edhe dy herë, me anë të Anderon dhe Immobile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*