Prokuroria kërkon paraburgim për shtatë deputetët e VV-së per Gazin dhe vjedhjen e kartelave

Prokuroria kërkon paraburgim për shtatë deputetët e VV-së per Gazin dhe vjedhjen e kartelave

gaziProkuroria Themelore e Prishtinës, i ka kërkuar Gjykatës Themelore të Prishtinës caktimin e masës së paraburgimit për deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët hodhën gaz lotsjellës dje në seancën për ratifikimin e demarkacionit. Ndër ta është edhe Liburn Aliu, i cili vodhi kartelat e deputetëve për t’ua pamundësuar votimin atyre.

Lajmin e ka konfirmuar për zëdhënësi i Prokurorisë së Shtetit, Ekrem Lutifu.
Arbërie Nagavci, Drita Millaku, Fitore Pacolli, Liburn Aliu, Valon Ramadani, Salih Zyba dhe Xhelal Sveçla janë deputetët e VV-së të arrestuar të mërkurën në seancën e Kuvendit të Kosovës për demarkacionin me Malin e Zi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*