Lajmet e fundit
Vjosa Osmani e sfidon Haradinajn: Hajde e rrëzojmë Qeverinë javën tjetër nëse e ke përnjëmend

Vjosa Osmani e sfidon Haradinajn: Hajde e rrëzojmë Qeverinë javën tjetër nëse e ke përnjëmend

5Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, sonte në emisionin “DPT te Fidani”, në T7, ka sfiduar drejtpërdrejt deklaratat e Kryeministrit Ramush Haradinaj, se nëse LDK është e gatshme për zgjedhje, ai dhe AAK së bashku me koalicionin do t’jua sigurojnë votat.

Deklaratën e Kryeministrit Haradinaj, Vjosa Osmani e cilësoi si joserioze – ashtu siç e ka humbur seriozitetin kjo qeveri.
Deputetja e LDK’së nuk është ndalur me kaq. Ajo e ka ftuar edhe publikisht Haradinajn që ta rrëzojnë qeverinë javën e ardhshëm.
“Nuk besoj që e ka pasur seriozisht më këtë deklaratë. Por, nëse e ka seriozisht le të vjen javën e ardhshme dhe e largojmë qeverinë”, ka thënë jo.