Lajmet e fundit
Atletico Madridit i mjaftoi pjesa e parë për të mposhtur Sportingun

Atletico Madridit i mjaftoi pjesa e parë për të mposhtur Sportingun

9Atletico Madridit i kanë mjaftuar dy gola në pjesën e parë për të shënuar fitore ndaj Sporting Lisbonës.

Ndeshja e parë çerekfinale mes Atletico Madrid dhe Sporting Lisbonës e zhvilluar në ‘Wanda Metropolitano, është fituar nga vendasit me rezultat 2:0.
Koke në minutën e 1’ dhe Griezmann në minutën e 40’, shënuan për fitoren e skuadrës që drejtohet nga trajneri Diego Simeone.