Lajmet e fundit
Zyrtare: Finalja e Kupës zhvillohet me 17 maj

Zyrtare: Finalja e Kupës zhvillohet me 17 maj

kupaFinalja e Kupës se Italisë mes Juventusit dhe Lazios do të zhvillohet me 17 maj.
Juventusi mbrëmë siguroi finalen e Ligës së Kampionëve kur mposhti Monacon me rezultat të përgjithshëm 4-1.
Finalja e kësaj gare do të zhvillohet me 3 qershor në Cardiff, ndërsa për kundërshtarë pret njërin mes Real Madridit dhe Atletico Madridit.
Data për finalen e Kupës së Italisë ishte paraparë që të zhvillohet me 2 qershor, nëse ndonjë skuadër italiani nuk do te luante në Ligën e Kampionëve.
Kur u kuptua që Juve do të luajë në finale të Ligës së Kampionëve, atëherë data u zhvendos me 17 maj.
Juventusi është në luftë për tripletën, ndërsa në finale të Kupës do të përballet me Lazion,citon. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*