Lajmet e fundit

Cool

Studimi: Shtohet numri i femrave që bëjnë seks mes tyre

Gjithmonë e më shumë yje të Hollivudit po deklarojnë se janë së paku biseksuale. Këto ditë ishte radha e Miley Cyrus. Por kjo nuk është një tendencë vetëm mes yjeve. Një studim amerikan ka zbuluar se gjithmonë e më shumë femra pëlqejnë të bëjnë seks mes tyre. Në studim u morën 9 mijë persona. Por ndërsa shumica e meshkujve thonë ... Read More »

Bota në vitin 2015 nëpërmjet fotografive të Reuters (Foto)

“Këto fotografi ndajnë me ne eksperiencën njerëzore- anën e errët të luftës, kënaqësinë që vjen nga pasioni i dashurisë dhe guximin për të realizuar pasionet tona”, shkruhet në përshkrimin e fotografive të Reuters. Për 30 vite me radhë, fotografët e Reuters kanë fituar çmimet kryesore të fotografisë në botë. Read More »

5 fotot false që tërbuan rrjetet sociale (Foto)

Një ari dhe katër njerëz duke ia mbathur nga frika. Kjo foto u bë virale, por ishte fallco. Në fakt ajo është shkrepur katër vite më parë gjatë një sekuence filmi ne Kolorado, por më pas u punua në Photoshop dhe u shpërnda në Facebook. A është kjo grua duke shpëtuar nga magjistare nga nga vdekja me ujë? Jo. Në fakt ... Read More »

Selfiet më të mira dhe interesantë të vitit 2015 (FOTO)

elfiet janë bërë trendi, por në të njëjtën kohë edhe varësi pothuajse një lloj sikurse rrjetet sociale. Është e pamundur të vizitosh një vend e të mos bësh një selfie. Sa herë që vajzat ndjenjë që po duken bukur, fotografohen. Por, jo vetëm vajzat, sepse kjo ka ndikuar tek të gjithë dhe të gjithë janë prekur nga kjo varësi. Shumë ... Read More »

Galaxy S7, me dy madhësi të ndryshme të ekranit

Telefoni inteligjent Galaxy S7 i Samsung-ut do të vijë me dy madhësi të ndryshme të ekranit. Ky lajm është bërë i ditur nga redaksia koreano-jugore ET News, e cila citon burime të afërta me kompaninë. Njëri version do të ketë ekran 5.2 inç, ndërsa versioni tjetër do të ketë ekran të lakuar me madhësi 5.5 inç. Ky version do të ... Read More »

Gratë e këtij shteti shtiren më shumë në shtrat

Besojeni ose jo por gratë franceze janë ato që shtiren më shumë në shtrat. Sipas një studimi të publikuar në “The Indenpent”, Franca ishte vendi numër një ku gratë e pranonin se shtireshin, sikur provonin orgazmën me partnerin e tyre. 49% e francezeve kanë pohuar se luajnë rolin e të kënaqurës në shtrat, pas tyre me 41% vijnë femrat britanike ... Read More »

Sot është dita më depresionuese e festave të fundvitit

Festimet e Krishtlindjeve kanë përfunduar, dhuratat tashmë janë marrë dhe ardhja e Vitit të Ri duket disa ditë larg. Pra, 28 Dhjetori është zyrtarisht dita më depresionuese e këtyre festave. Sipas një studimi në Britani të Madhe, sot me shumë gjasa ka mundësi që të përfshiheni në një zënkë familjare. Më konkretisht, rreth orës 15:00 ka gjasa të ndodhë një ... Read More »

Ndërtesat rrethore më të pazakonta në botë

Të frymëzuar nga simbolika e rrethit dhe e sferës, arkitektët kanë dizenjuar ndërtesa rrethore që nga kohët e antikitetit. Kulla të rrumbullakta dhe kupola sferike janë përdorur kryesisht në gjithë periudhën greke dhe romake, por edhe kohët e fundit në arkitekturën moderne. Ja cilat janë disa nga ndërtesat rrethore me te pazakonta ne bote:   1.Selia Al Dar, Abu Dhabi ... Read More »

13 posterat më të fuqishëm sensibilizues të 2015-s (FOTO)

Mesazhet shpeshherë përcillen më mirë me imazhe sesa me fjalë. Veçanërisht në rastin e fushatave sensibilizuese, një poster i ideuar dhe i punuar mirë ndikon fuqishëm në përçimin e mesazhit te marrësi. Këta janë 13 posterat më të fuqishëm të fushatave sensibilizuese gjatë vitit që po lëmë pas, të përzgjedhur nga faqja humoristike “9gag.com”: Sa më shumë komunikojmë, aq më ... Read More »

Polici shpërndan dhurata në New Yorkut (Video)

Në Bronks të New Yorkut, për Krishtlindje një polic kishte marrë një detyrë të veçantë, të të ndalte veturat, jo për të gjobitur shoferët, por t’iu shpërndarë dhurata. Në këtë video që do të shihni më poshtë do të shihni se policët nuk janë vetëm për mbajtur rend dhe ligj, por edhe për të qenë të afërt dhe të mirë ... Read More »