Lajmet e fundit

Lajme

Haradinaj: U mbetet deputetëve ta përmbushin obligimin e tyre

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj tha se nuk e dinë si do të jetë vazhdimi i seancës por tha se tani mbetët që deputetët e Kuvendit të Kosovës ta përmbushin pjesën e mbetur të obligimeve. Kryeministri i vendit ka thënë vendimi i Kryesisë së Kuvendit për të përjashtuar pesë deputetët duhet të respektohet. Ndërsa i pyetur rreth hedhjes së gazit ... Read More »

Deputetët e përjashtuar të VV-së, nuk janë larguar nga salla e Kuvendit

Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë dy herë sot për shkak të hedhjes së gazit lotsjellës nga deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje. Pas këtij veprimi, Kryesia e Kuvendit ka vendosur që të përjashtoj nga seanca pesë deputetët e VV-së: Fitore Pacollin, Salih Zybën, Xhelal Sveçlen, Drita Millakun dhe Liburn Aliun. Por pavarësisht këtij vendimi këta deputetë janë parë në sallën ... Read More »

Haradinaj: Seanca do të rifillojë, i kemi votat për demarkacionin

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se seanca për demarkacionit do të vazhdojë, por nuk dihet se si do të ketë përfundim. “Jemi prapë besoj në vazhdim të seancës nuk dihet si do të vazhdojë pjesa që ka mbete”, ka thënë ai. Ai ka thënë, se vendimi i Kryesisë së Kuvendit për të përjashtuar pesë deputetët nga seanca për demarkacionit, duhet ... Read More »

Ka filluar rregullimi i shkallëve të lagjes Arbëria

Pasi që kanë përfunduar të gjitha procedurat e prokurimit, si projektin fitues, ashtu edhe për atë që do ta realizojë, sot kanë filluar punimet për rregullimin e shkallëve të lagjes Arbëria. Komuna e Prishtinës thotë se projekti për këtë hapësirë parasheh punimet në rreth 300 gjatësi, me shkallë të gjera 2.5 metra, të shtruara me gurë natyrorë me trashësi prej ... Read More »

Veseli: Nuk do të zmbrapsemi, Demarkacioni do të votohet

Kryekuvendari Kadri Veseli ka njoftuar se seanca e cila ishte ndërprerë për shkak të hedhjes së gazit lotsjellës do të nis së shpejti. Ai ka bërë me dije se pesë deputetët e Vetëvendosjes që kanë hedhur gaz i kanë përjashtuar nga seanca Sipas Veseli deputetët Flora Brovina dhe Ramiz Kelmendi janë keq me shëndet për shkak të lotsjellësit Veseli njëherit ... Read More »

Veseli: Seanca vazhdon, Brovina e Kelmendi janë në gjendje të rëndë pas hedhjes së gazit!

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, Kryesia ka marrë vendim për vazhdimin e seancës së jashtëzakonshme për votimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi. Veseli tha se Flora Brovina e Ramiz Kelmendi janë në gjendje të rëndë pas hedhjes së gazit nga deputetët e VV-së. Për dy herë radhazi Kuvendi ka dështuar të hedh në votim marrëveshjen për shënjimin ... Read More »

Prokuroria urdhëron policinë t’i arrestojë deputetët që hodhën gaz

Xhelal Sveçla, Fitore Pacolli, Salih Zyba, Sami Kurteshi dhe Drita Millaku janë deputetët që kanë hedhur gaz lotsjellës. Policia tashmë ndodhet në Kuvendin e Kosovës dhe pritet arrestimi i deputetëve. Read More »

Këta janë deputetët e VV-së që u përjashtuan nga seanca

Kështu ka vendosur Kryesia e Kuvendit ndaj deputetëve që kanë gjuajtur gaz në momentin kur po votohet marrëveshja e demarkacionit me Malin e ZI. Xhelal Sfeqla, Fitore Pacolli, Drita Millaku, Salih Zyba, Liburn Aliu, janë deputetët që përjashtohen nga salla ku do të mbahet seanca. Read More »

Përjashtohen deputetët e VV-së që hedhën gaz lotsjellës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se sot do të votohet demarkacioni me Malin e ZI. Pas mbledhjes së kryesisë tha se u është imponuar të mbahet mbledhja, pasi ka disa deputetë që janë në gjendje të rëndë shëndetësore, raporton Indeksonline. “ Nuk do të lejohet të ketë pengesa dhe manipulime. D të kemi mbarëvajtje të procesit ... Read More »

Kelmendi: Gazi lotsjellës më ka dëmtuar shumë, megjithatë do të kthehem në seancë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi ka thënë se megjithëse hedhja e gazit lotsjellës e ka dëmtuar shumë, aktualisht ai është në gjendje të mirë shëndetësore dhe do të kthehet në seancë nëse krijohen kushtet për mbajtjen e saj. “Gjendjen shëndetësore e kam mirë tani, por gazi më ka dëmtuar shumë”, u shpreh Kelmendi. Ndryshe, Kelmendi nuk ka ... Read More »