Lajmet e fundit

Sport

Zyrtari i FIFA-s suspendohet, pasi nuk respektoi suspendimin

Ish-anëtari i Komitetit Ekzekutiv të FIFA-s, Worawi Makudi, është suspenduar sërish të hënën pasi ka dështuar të respektojë suspendimin e mëhershëm që i ishte dhënë gjatë një hetimi ndaj tij për keqpërdorim të detyrës. Lajmin e ka bërë të ditur FIFA. Worawi, që ishte në komitet në dhjetorin e vitit 2010 kur Rusia fitoi të drejtën e organizimit të Botërorit ... Read More »

Bashkimi kërkon fitoren e parë në fazën e dytë

Basketbollistët e Bashkimit po e kërkojnë fitoren e parë në fazën e dytë të Ligës Ballkanike dhe trajneri Petar Mijoviq shpreson që ekipi i tij këtë ta arrijë në Bullgari kundër Beroes. Bashkimi, të martën (sot, 18:00) luan ndaj ekipit bullgar në kuadër të xhiros së tretë të Grupit C, të fazës së dytë të BIBL-it, shkruan sot Koha Ditore. ... Read More »

Reali në epërsi, super gol nga Ronaldo(video)

Real Madridi ka kaluar në epërsi në udhëtim ndaj Malagas, duke shënuar për 0:1 me anë të Cristiano Ronaldos. Portugezi gjeti rrjetën në minutën e 33’. Read More »

Ja si u rrahën ”Ballistët” dhe tifozët nga Mali i Zi

Telegrafi Maqedoni raportoi ekskluzivisht për zënkën e tifogrupit ”Ballistët” me tifozët nga Mali i Zi të quajtur ”Varvari” (Barbarët). Zënka ka ndodhur në rrugën Gostivar – Kërçovë. Një autobus me tifoz malazez të ashtu quajtur ”Varvari” (Barbarët) të cilët janë nisur për të mbështetur ekipin hendbollit ‘Buduçnost’ në ndeshjen kundër ekipit të hendbollit për femra ‘Vardar’, kanë sulmuar dhe kanë ... Read More »

Dëshiron të luaj në Real, për të përmbushur premtimin që ia bëri gjyshit

Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Pierre Emerick Aubameyang, po kalon sezonin e karrierës. 26 vjeçari ka arritur që për skuadrën nga Signal Iduna Park, të shënoi 30 gola në 32 paraqitje. Reprezentuesi i Gabonit, i cili është cak i shumë skuadrave të njohura evropiane, duke folur për francezen L’Equipe këtë fundjavë, zbuloi se ëndërron të luaj për Real Madridin, për të ... Read More »

Barazon edhe Atletico, tetë pikë larg Barcelonës

Edhe Atletico Madrid ka lëshuar pikë të rëndësishme në kuadër të xhiros së 25-të të La Ligas, duke luajtur barazim 0:0 në “Vicente Calderton”, me Villarrealin. Ky barazim e lë skuadrën e Diego Simeones 8 pikë pas liderëve të Barcelonës. Tani me 55 pikë, Atletico mbetet në pozitën e dytë, ku ndiqet nga Reali që ka 54 pikë, skuadër e ... Read More »

Do të mbeteni pa fjalë: Ja sa para ka fituar Ronaldo vetëm për një reklamë

Cristiano Ronaldo është një ndër futbollistët më të paguar në botë, e përveç pagës së majme që merr te Real Madridi ai fiton shuma marramendëse nga bota e marketingut. Sipas “Football Leaks” thuhet se është arritur një marrëveshje mes Ronaldos dhe “Mobily”, një kompani telekomi në Arabinë Saudite, në të cilën thuhet se ka fituar 1.1 milion euro për vetëm ... Read More »

Barcelona shumë afër Laportes

Barcelona nuk po hekë dorë nga anëtari i Atletiko Bilbaos, Aymeric Laporte ku do të mundohet që në fillim të afatit kalimtar veror që ta bind lojtarin t’i bashkohet skuadrës. Laporte në një intervistë për Football 365 u shprehë shumë i lumtur që Barcelona ka shpreh interesim për të mirëpo nuk ka asgjë konkrete, transmeton ORAinfo. “Jam shumë i lumtur ... Read More »

Ja pse e fshehi seksin oral me ish futbollistin e Cityt

Nxënësja që ka paditur Adam Johnson u rrëfye në gjykatë sot duke thënë se ajo e mbuloi marrëdhënien e saj të dyshuar seksuale me futbollistin duke qenë se nuk donte që atij t’i shkatërrohej karriera. Duke u paraqitur para gjykatës me video, ajo u pyet nga avokati i Johnson. Adoleshentja tha se u mundua ta fshihte faktin që i kishte ... Read More »

Igli Tare pendohet për gabimin që bëri me Manchester United

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare i ka rënë pishman me një vendim të tij dhe të drejtuesve të Lazios. Tare ka thënë se ka gabuar që nuk pranoi shitjen e Felipe Anderson te Lazio. “Ne duhet të jemi në hap me tregun evropian. Ne kishim ofertë 50 milionë euro nga Manchester United për Felipe Anderson të cilën e refuzuam. ... Read More »