Lajmet e fundit

Sport

Kroos zbulon frustrimet e Realit në dhomat e zhveshjes

Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos e pranon se ka pasur frustrime në dhomat e zhveshjes gjatë këtij sezoni. Reprezentuesi gjerman është i bindur se skuadra e tij ka potencial që të bëjë gjëra më të mira. Ai beson se Real Madrid mund të bëjë gjera më të mira. “Përgjigja ime është shumë e qartë. Ne të gjithë duhet të ... Read More »

Messi zgjidhet lojtari më i mirë i vitit (Foto)

Lionel Messi është zgjedhur ‘Lojtari më i mirë” i vitit nga Globe Soccer Awards. Globe Soccer Awards është një çmimin i cili jepet për kategori të ndryshme në futboll, ky çmim është i përkrahur nga Shoqata Evropiane e Agjentëve dhe Lojtarëve dhe nga Shoqata Evropiane e Klubeve. Globe Soccer që nga viti 2010 organizon një ‘Darkë Gala’, me që rast ... Read More »

Xhaka në Arsenal?

Granit Xhaka është njëri ndër lojtarët, emri i të cilit është duke qarkulluar për një kalim në Arsenal. Për të thuhet se Wenger është shumë i interesuar për ta parë në mesfushën e klubit dhe kjo mund të ndodh në afatin kalimtar të janarit. Por kështu është thënë edhe për Mohamed Elneny e Baselit. Dhe në mes të këtyre dy ... Read More »

Messi ose Neymar në City?

Manchester City është duke u përpjekur që t’ia bëjë një dhuratë trajnerit të ardhshëm Pep Guardiolas. Tekniku spanjoll, i cili në fund të këtij sezoni do të largohet nga Bayern Munich, sipas të gjitha gjasave, sezonin e ardhshëm do ta drejtojë Manchester Cityn. Sipas mediave spanjolle dhe angleze, ‘qytetarët’ janë duke u përpjekur që qysh në sezonin e parë të ... Read More »

Goli më i mirë i 2015, i zgjedhur nga UEFA (Video)

Goli i Lionel Messit ndaj Bayern Munichut, është zgjedhur më i miri nga vizitorët e faqes së UEFA-së. Messi e ka mposhtur Cristiano Ronaldon, në garën për golin më të bukur të edicionit 2014-2015 në Ligën e Kampionëve. Në një votim të organizuar nga UEFA në të cilin morën pjesë 199.190 njerëz, 39% prej tyre votuan për golin e Messit ... Read More »

Mourinho trajner i kombëtares angleze?

Jose Mourinho ditë më parë është shkarkuar nga Chelsea, por tekniku portugez duket se nuk do të largohet nga Anglia. Sipas mediave britanike, strategu portugez është favorit për të zëvendësuar përzgjedhësin e Anglisë, Roy Hodgsonin. Hodgson pas Kampionatit Evropian “Francë 2016”, thuhet se do të largohet nga ‘Tre Luanët’, dhe siç shkruajnë mediat në ishull, Mourinho mund të jetë pasardhës ... Read More »

Besart Ibraimi zgjedhet më i miri në kampionat

Me 13 gola të shënuar dhe dhjetë asistime, Besart Ibraimi është zgjedhur si futbollisti më i mirë i pjesës së parë të kampionatit në Maqedoni. Paraqitjet e tij të mira për Shkëndijën në sulm kanë bërë të lehtë këtë zgjedhje, shkruan Macedonianfootball. Ai ka krijuar raste, asistuar, ka shënuar, pra ka qenë i pandalshëm për kundërshtarët dhe për këtë më ... Read More »

Arsenali arrinë marrëveshjen e parë (Video)

Sipas mediave angleze, Arsenali ka arritur dakordin me Baselin për blerjen e talentit egjiptian, Mohamed Elneny. Talenti i Baselit thuhet se do ti bashkohet Arsenalit në javën e parë të janarit. 5 milion funta është shifra që Arsenali duhet të paguaj për talentin perspektiv egjiptian. Elneny thuhet se do të jetë zëvëmdësuesi i të lënduarit, Francis Coquelin./Indeksonline/ Read More »

Ronaldo e Messi së bashku një ekip, a është e mundur?

Cristiano Ronaldo disa herë shfaqet i lumtur në Madrid e disa herë jo, cka ka bërë qetë shtihen zërat për një largim të mundshëm nga kryeqyteti spanjoll. Cristiano Ronaldo do të qëndrojë te Real Madrid? Kjo është pyetja që ngrenë të gjitha mediat spanjolle. Portugezi disa herë shfaqet i lumtur në Madrid e disa herë jo, cka ka bërë qetë ... Read More »

Hiddink flet për Hazardin

Trajneri i ri i Chelseat mendon që Eden Hazard do ta tejkalojë këtë krizë dhe do të jetë sërish futbollisti kyç i skuadrës. Holandezi i ka vënë vetes si prioritet kthimin e besimit të futbollistëve të Chelseat, e sidomos yllit të ekipit Eden Hazard. Belgu është duke kaluar në periudhën më të vështirë prejse është transferuar në ‘Stamford Brige’, por ... Read More »