Lajmet e fundit

Sport

Barbara Berlusconi ultimatum Milanit

Barbara Berlusconi bija e presidentit të klubit, Silvio Berlusconi, ka theksuar se skuadra nuk mund te rrijë edhe një tjetër sezon pa u kualifikuar në Ligën e Kampionëve. “Nuk guxojmë të mbetemi sërish jashtë Ligës së Kampionëve”, deklaroi ajo pas vizitës në qendrën sportive të ekipit në Milanello.. “Jemi këtu për të shprehur mbështetjen ndaj ekipit. Jam optimiste, ekziston një ... Read More »

Neymar tregon pesëshen e ëndrrave

Superylli brazilian, Neymar ka treguar se cilët janë pesë bashkëlojtarët e tij të preferuar të cilët gjithmonë do ti donte në skuadër. Neymar sigurisht se nuk e ka ndërruar nga kjo pesëshe partnerët e sulmit te Barcelona, Messi e Suarez. Në pesëshën e ëndrrave është edhe Daniel Alves, ndërsa nuk e ka lënë anash edhe bashkëlojtarin te Brazili, Thiago Silva. ... Read More »

Euro 2016’: Ja detajet e shortit në Paris

Kampionati Europian 2016 do të marrë sot formë në Paris, aty ku 24 skuadra do të njihen sot me kundërshtarët dhe grupet respektive për finalet e Francës. Europiani nis më 10 qershor dhe përfundon më 10 korrik të vitit 2016. Sot, në hedhjen e shortit, do të aplikohet një formulë e re, teksa nga 16 skuadra, Europiani i Francës do ... Read More »

Në Argjentinë, një stacion metroje ribëhet me motiv Lionel Messin

Arritjet e mëdha dhe respekti që gëzon në Argjentinë kanë bërë që një stacion metroje të ribëbehet duke e shfrytëzuar për motiv Lionel Messin. Lionel Messi është emër i madh. Ai është futbollisti më i mirë në botë dhe ndoshta një nga më të mirët në histori, transmeton Klan Kosova. Një njeri i përmasave të tij meriton vëmendje maksimale. Këtë ... Read More »

Ronaldo nuk përjashton mundësinë që të luajë për Barcelonën

Cristiano Ronaldo nuk ka dashur që të mohojë mundësinë që një ditë të bëhet futbollist i Barcelonës. Sulmuesi i Real Madridit mendon që është shumë e vështirë që të ndodhë një kalim i tij tek rivalët më të urryer të ‘Los Blancos’, por një gjë e tillë nuk është e pamundur sipas portugezit. Ka kohë që emri i Ronaldos është ... Read More »

Ibrahimovic zgjedh pesëshen e ëndrrave (Foto)

Sulmuesi i Paris Saint Germainit ka preferuar një skuadër sulmuese, kur ka shpalosur pesëshen më të mirë sipas tij. Zlatan Ibrahimoviq ka përfshirë Lionel Messin në pesëshen më të mirë sipas tij, ndërsa nuk ka harruar që të krijojë hapësirë edhe për veten. Sulmuesi i PSG-së ka zgjedhur një skuadër krejtësisht sulmuese, me vetëm mesfushorë dhe sulmues. “Nuk më duhen ... Read More »

Euro 2016: A është ky grupi më i vështirë për Shqipërinë? (Foto)

Shqipëria do t’i mësojë të shtunën kundërshtarët e fazës së grupeve në Euro 2016. Shorti i fazës së grupeve në Euro 2016 do të tërhiqet të shtunën në Paris. Kombëtarja shqiptare, në paraqitjen e saj të parë në një ngjarje të tillë, gjendet në vazon e katërt. Por, rreziku që të përfundojë në një grup të fortë është shumë i ... Read More »

‘Mourinho i mbaruar si trajner’

Jose Mourinho është i rrejshëm, fals dhe trajner i përfunduar, thotë ish-sulmuesi i Chelseat, Adrian Mutu. Rumuni, i cili aktualisht luan për Pune City në Superligën e Indisë, ka pasur probleme me Mourinhon në vitin 2004, që kulmoi me rumunin e larguar nga klubi për shkak se u testua pozitiv me kokainë. 36 vjeçari akuzon Mourinhon se i mungon aftësia ... Read More »

Top 5 golat e javës nga akademia ‘La Masia’ e Barcelonës (Video)

Çdo javë, kanali i Barcelonës në YouTube publikon pesë golat më të mirë të javës nga të gjtiha moshat, nga akademia e tyre famshme, La Masia. Kjo javë përbëhet nga disa gola të jashtëzakonshëm, që do të bënin edhe superyllin Leo Messi krenar. Cili gol mendoni se është më i miri? Read More »

Statistika: Skuadra që më së shumti e ka goditur shtyllën në Ligën e Kampionëve

Skuadra franceze e Paris Saint-Germain, e ka goditur shtyllën më së shumti herë, në këtë edicion të Ligës së Kampionëve. PSG është skuadra me numrin më të madh të shtyllave të goditura, në pesë xhirot e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Ekipi francez e ka goditur shtyllën gjithsej pesë herë deri më tani, më shumë se cilado skuadër ... Read More »