Lajmet e fundit

Author Archives: Kosovanews

2Po2 zgjedh fjalët më të mira për ta uruar djalin

Një reper shumë i suksesshëm në estradën tonë është edhe 2Po2. Besniku tenton që jetën private ta mbajë larg vëmendjes së medieve, por nuk ka vepruar kështu herën e fundit, shkruan lajmi.net. Përmes rrjeteve sociale, reperi ka uruar djalin me rastin e ditëlindjes së 18, duke zgjedhur fjalë zemre. “03.04.2000 Sikur Te ishte dje, por sot ti I mbushe 18 ... Read More »

Vesa Luma: Më mungon çmendurisht…

Tash e sa muaj, Vesa Luma është zhvendosur në Zelandën e Re, ku po qëndron bashkë me bashkëshortin e saj, Big Bastën dhe djalin Lianin. Aventura në këtë vend, këngëtares po i pëlqen shumë, këngë gjë e ka treguar shumë herë përmes rrjeteve sociale, shkruan lajmi.net. Por, krahas asaj që po kalon shumë mirë në Zelandë, Vesës po i mungon ... Read More »

Ngjarja e pazakontë në duelin e Joshuas me Parkerin, prodhon bilet fallco për t’u dukur VIP

I riu publikoi videon të hënën dhe tregoi saktësisht të gjithë hapat si e bëri këtë. Së pari ai falsifikoi një shenjë dalluese se është gazetar i Sky Sport dhe menjëherë u nis nga stadiumi. Ndeshja e Anthony Joshuas me Joseph Parker në stadiumin e Cardiffit, Principality pati shitje të madhe të biletave dhe një numër të jashtëzakonshëm që e ... Read More »

Kosova përfaqësohet nga kryeministri Haradinaj në Samitin e Sofjes

Samiti i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor pritet të mbahet më 17 maj në Sofje. Përkundër kundërshtimeve nga disa vende anëtare që Kosova të mos marrë pjesë në këtë Samit, përfaqësues të vendit tonë do të jenë prezent. Këshilltari i kryeministrit, Avni Arifi e ka konfirmuar për lajmi.net se vendi ynë do të përfaqësohet nga Haradinaj. “Po kryeministri Ramush Haradinaj ... Read More »

Hoti: Veseli të respektoj vullnetin e deputetëve për seancë të jashtëzakonëshme për shtetasit turq

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se sot është dashur të mbahet seancë e jashtëzakonëshme për deportimin e gjashtë shtetasve turq. Ai përmes një postimi në rrjetin social facebook ka shkuar se kjo seancë është mbështetur nga Grupi Parlamentar i LDK-së dhe dy grupet tjera parlamentare mirëpo sipas tijë kryesia e Kuvendit nuk është mbledhur për ... Read More »

Grabitje me armë në Prizren, vidhen 30 mijë euro të gatshme

Në qytetin e Prizrenit, në mbrëmjen e së hënës raportohet se ka ndodhur një grabitje e rëndë ku nën kërcënimin e armës një banori i janë vjedhur 30 mijë euro para të gatshme. Rastin për klankosova.tv e ka konfirmuar Zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, ndërsa potencoi se të gjitha njësitet relevante janë duke hetuar intensivisht për të zbardhur ... Read More »

Kujdesi i Besit për Xhensilën gjatë shtatzënisë, ja ku e dërgoi

Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj janë çift shumë i dashur për publikun. Javë më parë, ata konfirmuan lajmin se shumë shpejt do të bëhen prindër, shkruan lajmi.net. Natyrisht që gjatë ditëve të shtatzënisë, këngëtarja po kujdeset në maksimum për vete, këtë gjë e tregon më së miri përmes rrjeteve sociale. Gjatë ditës së sotme, këngëtarja bashkë me bashkëshortin e saj ... Read More »

Ronela Hajati vështirë të njihet në klipin e ri

Është një prej artisteve më energjike në skenë. Ronela Hajati nuk po ndalet së punuari rreth projekteve të reja muzikore, shkruan lajmi.net. Këto ditë, këngëtarja ka paralajmëruar një projekt të ri, të cilin pritet ta lansojë këto ditë, ndërsa ka njoftuar se e sjell të shoqëruar edhe me videoklip. Në llogarinë e saj në Instagram, Ronela kohë pas kohe ka ... Read More »

Rikthehet Manny Pacquiao, cakton një meç të ri

Manny Pacquiao do të kthehet në boksin profesionsit. Pas rreth një viti nga ngjitja e fundit në ring, Manny Pacquiao do të kthehet në boksin profesionsit. Më 14 korrik, në Kuala Lumpur të Malajzisë, do të sfidojë argjentinasin Lucas Matthysse, i cili që nga muaji janar është kampion botë në WBO për peshën “Welter”. Pacquiao, tashmë 39 vjeç, nga pranvera ... Read More »

Amerikanët të interesuar për projekte të riciklimit dhe energjisë në Kosovë

Përfaqësues të kompanisë Ekobase Global, u pritën në një takim nga zv. Kryeministri/Ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike. Z. Dardan Gashi, të cilin e njoftuan me planet për projekte konkrete në fushën e riciklimit të gomave të vjetra dhe energjisë së ripërtrishme. Ekobase Global Inc. është kompani nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me degë në disa shtete të Bashkimit ... Read More »