Lajmet e fundit

Author Archives: Kosovanews

Isa Mustafa largohet nga Kuvendi

Kryeministri Isa Mustafa është larguar nga Kuvendi i Kosovës. Ai para pak minutash ka mbajtur fjalën e tij, ku ka lavdëruar qeverinë për punën e saj, Me Mustafën ka dalë nga Kuvendi edhe ministri Arban Abrashi. Read More »

Dorëzohet LDK: Zgjedhjet të pashmangshme!

Këshilltari i kryeministrit Isa Mustafa, Besnik Berisha e ka konfirmuar se zgjedhjet janë të pashmangshme. Ai në një prononcim për Klan Kosova tha se rrëzimi i kësaj qeverie nuk po ndodhë për shkak të dështimit të saj, por për shkak se këtë e deshti PDK, Berisha ka shtuar se nuk ka marrëveshje ndërmjet partnerëve të koalicionit për shkuarje në zgjedhje. Read More »

Ekskluzive: Zgjedhjet më 11 qershor, PDK mbështet mocionin

Partia Demokratike e Kosovës, do ta mbështes mocionin e mosbesimit për Qeverinë Mustafa. Ky vendim është marrë në mbledhjet e mbajtura sot. ‘Indeksonline’, mëson se PDK do ta mbështes sot mocionin e opozitës. Ndërkohë, zgjedhjet pritet të mbahen më 11 qershor. Read More »

Kryesia e PDK-së, vendos për zgjedhje të parakohshme(Foto)

Ka pëfunduar mbledhja e Kryesisë se PDK-së. ‘Indeksonline’, mëson se vullnet i Këshillit Drejtues të PDK-së dhe grupit parlamentar të këtij subjekti është qe vendi të shkojë drejt zgjedhjeve të parakohshme. Zyrtarisht asnjë nga deputetët e PDK-së nuk është deklarauar për këtë cështje. Read More »

Serbia ankohet në OKB për shkak të deklaratave të William Walkerit

Beogradi do t’i drejtohet OKB-së për shkak të deklaratave të ish shefit të Misionit të OSBE-së në Kosovë, Willaim Walker që po punon në “realizimin e projektit të Shqipërisë së Madhe”. Sipas “Vecernji Novosti”, ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq do t’i njoftojë vendet anëtare të OKB-së për “rolin e turpshëm të kreatorit të rastit të Reçakut” i cili ka ... Read More »

SHBA bën lëvizjen e fundit për të nxjerrë PD nga çadra, zyrtari amerikan zbarkon në Tiranë

SHBA bën tentativat e fundit për të futur PD në zgjedhje. Edhe pse kanë skaduar të gjitha afatet dhe fletët e votimit u nisën drejt Greqisë për t’u printuar, Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të bëjnë të tjera tentativa për të nxjerrë Lulzim Bashën nga çadra. Javën që lamë pas ishte Bashkimi Europian ai që tentoi, por pa sukses. ... Read More »

Shkarkohet drejtori i FBI-së

Presidenti amerikan, Donald Trump, shkarkoi drejtorin e FBI-së, James Comey, duke theksuar se ai nuk mund të drejtojë më tutje këtë agjenci në mënyrë efektive. “Është esenciale që të gjejmë një udhëheqje të re për FBI-në që të rivendosë besimin e publikut”, thuhet mes tjerash në një letër që presidenti Trump i dërgoi zotit Comey, e cila u bë publike ... Read More »

Zyrtare: Finalja e Kupës zhvillohet me 17 maj

Finalja e Kupës se Italisë mes Juventusit dhe Lazios do të zhvillohet me 17 maj. Juventusi mbrëmë siguroi finalen e Ligës së Kampionëve kur mposhti Monacon me rezultat të përgjithshëm 4-1. Finalja e kësaj gare do të zhvillohet me 3 qershor në Cardiff, ndërsa për kundërshtarë pret njërin mes Real Madridit dhe Atletico Madridit. Data për finalen e Kupës së ... Read More »

United dhe Chelsea në hall, Moratas i vjen ofertë e madhe nga Kina

Sulmuesi i Real Madridit, Alvaro Morata, që kërkohet nga disa skuadra të Ligës Premier, ka ofertë marramendëse nga Kina. Manchester United dhe Chelsea janë vënë pas spanjollit dhe dëshira e tij është ky kampionat. Sipas asaj që shkruan Marca, një klub nga Superliga kineze është shumë i interesuar për Moratan. Ky klub i ka ofruar një pagë prej 35 milionë ... Read More »

De Gea në Real Madrid? Vjen vendimi nga Man Utd (FOTO)

Manchester United ka befasuar Real Madridin me vendimin e fundit për David de Geas. Manchester United nuk dorëzohet me shpresë për qëndrimin e David de Geas, i kërkuar nga Real Madrid. Manchester Evening News raporton se “Red Devils” i kanë ofruar ish anëtarit të Atletico Madridit kontratë të re në Old Trafford. Më kontratën e re Manchester United i ka ... Read More »