Lajmet e fundit

Showtime

Hiqni qafe thinjat me vetëm një përbërës

Sot, tregu është i mbushur me produkte të shumta që e irritojnë skalpin dhe i dëmtojnë flokët tona. Kur është fjala për trajtimin e thinjave, ilaçet natyrale mund të jenë shumë efekte. Receta e mëposhtme, të cilën Telegrafi e sjell për ju, është një ndër recetat më efektive dhe më të rekomandueshme. Receta: Së pari qëroni pesë patate dhe lëkurën ... Read More »

Ish-gruaja e Agon Amigës rrëfen tradhtinë: Mesazhet me Afërdita Dreshajn i panë të gjithë, s’e fshehin dot të vërtetën

Egzona Syla është bashkëshortja e Agon Amigës, reperit të “Babastars”, i cili u përfshi në një skandal tradhtie me këngëtaren dhe modelen, Afërdita Dreshaj. Pas klipit të tyre “Topless” në fakt fshihej një tradhëti, që u zbulua nga vetë bashkëshortja e Agon Amigës, Egzona, e cila në profesionin e saj është make-up artist. Pavarësisht se tradhtia u bë publike, duke ... Read More »

Rita Ora frymëzohet nga “Catwoman” Halle Berry (Foto)

Rita Ora u frymëzua nga personazhi Catwoman për të tërhequr vëmendjen në rrugë, sikur të ishte një superheroinë “sexy”. Këngëtarja 25-vjeçare ishte veshur vetëm me të brendshme lëkure dhe çizme të gjata të zeza, si dhe mbante edhe një maskë. Duke parë këto, dukej qartë që Rita ishte frymëzuar nga personazhi i interpretuar nga Halle Barry. Për setin e fotove ... Read More »

Dafina Zeqiri

Dafina Zeqiri është gati për projekte të reja muzikore. Këngëtarja kosovare është parë mbrëmë e rrethuar nga shokë dhe shoqe duke përgatitur projekte të reja në Amerikë. Nga studio ku po bën inçizimin, Dafi ka lansuar një video të shkurtër ku dëgjohet pak nga muzika e projektit të ri. Dafi ka gjetur kohë të ndajë foto edhe me shoqet e ... Read More »

Shikoni të gjitha fotot e Adonisit dhe Teutës bashkë

Kur Teuta Krasniqi bëri publike lidhjen e saj të re në vjeshtën e 2015-tës, opinioni publik ‘vlonte’ për detaje. Partneri i ri i saj spekulohej e imagjinohej në forma të ndryshme në fjalët e të tjerëve. Hapësirë imagjinatës, Teuta i la edhe kur postoi një foto nga pushimet romantike në Itali në të cilat nuk linte shumë për t’u kuptuar ... Read More »

Aurela Hoxha i përvishet punës

Modelja dhe aktorja e njohur nga Shqipëria, Aurela Hoxha, kësja radhe vjen me një lajm krejt më ndryshe. Duket se modelja seksi i ka përveshur mëngët për punë. “Duke punuar për projektin tonë të ardhshëm”, ka shkruar ajo në mbishkrimin e fotos. Read More »

Kastro i propozon martesë Bleonës, ja si përgjigjet këngëtarja

Kastro Zizo i ka propozuar martesë Bleonës. Këngëtari këtë gjë e ka bërë drejtpërdrejt në shoun televiziv “Your Face Sound Similiar”. “Meqenëse Bleona kërkon burrë, mendova t’i propozoj pasi që unë jam single”, tha Kastro. Por, Bleona e ‘befasuar’ nga ky veprim nuk ka pranuar të martohet me Kastron nën arsyetimin se kanë edhe 12 javë përpara teksa ka pasur ... Read More »

Era Istrefi me stil krejtësisht unik, Rihana mund të’flladitet’ (Foto/Video)

“Në vendin e saj, në Shqipëri, Era istrefi është tashmë një popstar i vërtetë ndërsa tash po e ngazëllen një Evropë të tërë. Këtë po e bën, veç tjerash, me pamjen, për përshkrimin e së cilës nuk mjafton fjala `hot`. Kështu e fillon shkrimin për yllin e ri nga Kosova, portali i specializuar gjerman për muzikë të popullarizuar klatsch-tratsch.de “Me ... Read More »

Jonida Maliqi mohon shkurorëzimin

Që që prej fillimeve të karrierës jetën private e ka mbajtur hermetike. Jonida Maliqi në media ka zënë vend për këngët, dhe look-un por asnjëherë për marrëdhënien me bashkëshortin e saj. Megjithatë, në këtë hapësirë të ngushtë që Jonida i ofron publikut për jetën e saj private, sonte u gjet një ‘boshllëk’ në portale për spekulime. U tha se këngëtarja ... Read More »

Genta dhe Etnon shkelin 3 milionshin (video)

Këngëtarja e njohur, Genta Ismajli pas lansimit të këngës “Shake it” në bashkëpunim me rep grupin Etnon duket se janë duke iu gëzuar suksesit. Kënga “Shake it” pas publikimit para dy javësh deri më tani në youtube është shikuar hiç më pas se 3 milionë herë. Kjo është një shenjë që kënga është duke u pëlqyer mjaftë mirë nga fansat ... Read More »