Lajmet e fundit

Showtime

2Po2 zgjedh fjalët më të mira për ta uruar djalin

Një reper shumë i suksesshëm në estradën tonë është edhe 2Po2. Besniku tenton që jetën private ta mbajë larg vëmendjes së medieve, por nuk ka vepruar kështu herën e fundit, shkruan lajmi.net. Përmes rrjeteve sociale, reperi ka uruar djalin me rastin e ditëlindjes së 18, duke zgjedhur fjalë zemre. “03.04.2000 Sikur Te ishte dje, por sot ti I mbushe 18 ... Read More »

Vesa Luma: Më mungon çmendurisht…

Tash e sa muaj, Vesa Luma është zhvendosur në Zelandën e Re, ku po qëndron bashkë me bashkëshortin e saj, Big Bastën dhe djalin Lianin. Aventura në këtë vend, këngëtares po i pëlqen shumë, këngë gjë e ka treguar shumë herë përmes rrjeteve sociale, shkruan lajmi.net. Por, krahas asaj që po kalon shumë mirë në Zelandë, Vesës po i mungon ... Read More »

Kujdesi i Besit për Xhensilën gjatë shtatzënisë, ja ku e dërgoi

Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj janë çift shumë i dashur për publikun. Javë më parë, ata konfirmuan lajmin se shumë shpejt do të bëhen prindër, shkruan lajmi.net. Natyrisht që gjatë ditëve të shtatzënisë, këngëtarja po kujdeset në maksimum për vete, këtë gjë e tregon më së miri përmes rrjeteve sociale. Gjatë ditës së sotme, këngëtarja bashkë me bashkëshortin e saj ... Read More »

Ronela Hajati vështirë të njihet në klipin e ri

Është një prej artisteve më energjike në skenë. Ronela Hajati nuk po ndalet së punuari rreth projekteve të reja muzikore, shkruan lajmi.net. Këto ditë, këngëtarja ka paralajmëruar një projekt të ri, të cilin pritet ta lansojë këto ditë, ndërsa ka njoftuar se e sjell të shoqëruar edhe me videoklip. Në llogarinë e saj në Instagram, Ronela kohë pas kohe ka ... Read More »

Yllka Gashi flet për bijën e saj

Yllka Gashi ka qenë njëra nga aktoret më të pëlqyera shqiptare. Ajo familje u larguan për të jetuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Së fundi, Yllka ka publikuar disa imazhe në llogarinë e saj në “Instagram”, ku e shohim së bashku me të bijën Ninën. “ Si nanë kurgjo nuk m’knaqë e permbushë ma shumë se gzimi n’sytë e ... Read More »

Aktori i famshëm turk Burak Özçivit shfaq disa pamje të filmit të ri “Can Feda”

Aktori Burak Özçivit është një nga fytyrat më të popullarizuar në Turqi. Gjithashtu është i njohur edhe në Kosovë me aktrimin e tij të mrekullueshëm. Në Kosovë më së shumti është admiruar me serialin e njohur “Kara Sevda” i cili ka fituar çmimin “Emmy” në New York për telenovelën më të mirë. Aktori aty është paraqitur si “Kemal” dhe ka ... Read More »

Bëhen bashkë dy shqiptaret, Bebe Rexha dhe Rita Ora ndajnë çmim në iHeartRadio

Dy shqiptaret Rita Ora dhe Bebe Rexha janë paraqitur bashkë në skenën e ‘The Forum’ në Los Angeles për të ndarë një çmim në kuadër të edicionit të sivjetmë të iHeartRadio Music Awards. Dy këngëtaret shqiptare me famë botërore e kanë ndarë çmimin për bashkëpunimin më të mirë dhe kanë shkëlqyer së bashku. (Foto: Getty Images) Trofeu për bashkëpunimin më ... Read More »

Linda nuk shkon në finale të Eurovizionit

Në mesin e 18 shteteve garuese në natën e sotme ishte edhe Shqipëria, e cila u përfaqësua me këngën “World”, të interpretuar nga këngëtarja Lindita Halimi. Ndonëse performanca e saj ishte e suksesshme dhe rrëmbeu duartrokitjet e publikut në sallë, ajo nuk ka arritur që të mbledh votat e duhura nga publiku dhe juria për tu kualifikuar në natën finale ... Read More »

Zbulohet shkaktari i vdekjes së Princit

Mbidoza e substancës së quajtur “Opioid” ka shkaktuar vdekjen e këngëtarit 57 vjeçarit, Prince. Burimet të afërta me hetuesit thonë se mbidoza e asaj substance ka shkaktuar vdekjen e Princit, i cili u gjet i vdekur me 21 prill të këtij viti, në banesën e tij në Minneapolis. Hetuesit kanë intervistuar gjithashtu edhe doktorin, i cili kishte kontrolluar këngëtarin 57 ... Read More »

Grave të martuara aspak nuk ju mungojnë këto gjëra rreth seksit

Ndryshe nga vajzat e pamartuara, gratë e martuara kanë shumë më pak brenga se një kohë. Tani, ato nuk brengosen se a do të munden ta gjejnë fatin e jetës, si do të duket ai, e shumë e shumë tjerash. Sidoqoftë, në mesin e këtyre gjërave janë edhe disa “brenga” që i kanë pasur dikur, por që tani aspak nuk ... Read More »