Lajmet e fundit

Sport

Guardiola transferon përforcimin e ri të Milanit (FOTO)

Pep Guardiola kërkon një përforcim nga Milan në Manchester City. Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola kërkon një përforcim nga Milan. Sipas portalit të njohur sportiv francez, Le10sport, Lucas Ocampos mund të largohet nga Milani gjatë verës, përcjell “lajmi.net”. Guardiola e dëshiron në Manchester City. Read More »

Neymar i sigurt: Coutinho do të ishte perfekt për Barcelonën

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar, edhe një herë ka folur për një kalim të mundshëm të Philippe Coutinhos te klubi katalunas. Në një intervistë për Mundo Deportivo, braziliani ka thënë se ylli i Reds do ishte perfekt për lojën e Barçës. “E shikoj shumë mirë atë te Barcelona. Në verë, Blaugranët duhet të përqendrohen tek ai”, ka thënë Neymar. Vlen të ... Read More »

Fushë Kosova bëhet me palestër sportive në vlerë prej 1.55 milion euro

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka nënshkruar sot memorandumin e bashkëpunimit me Komunën e Fushë Kosovës, në vizitën që Ministri Kujtim Shala dhe përfaqësues të MKRS-së kanë realizuar sot në këtë komunë, njofton kumtesa ministrore, transmeton Koha.net. Memorandumi ka për qëllim mbështetjen financiare për “Ndërtimin e Palestrës Sportive në Komunën e Fushë Kosovës” e cila do të implementohet prej ... Read More »

Lionel Messi dënohet me 21 muaj burgim në Spanjë

Futbollisti i Barcelonës, Lionel Messi, është dënuar me 21 muaj burgim për mashtrim me taksa, ka njoftuar Gjykata spanjolle. Edhe babai i tij, Jorge Messi, është dënuar me 21 muaj burgim për shkak të mashtrimit të shtetit spanjoll me 4.1 milionë euro për periudhën 2007 deri më 2009, transmeton Koha.net. Gjykata ka urdhëruar Messin që të paguajë dënimin prej 2 ... Read More »

Historike, vjen fitorja e parë e Kosovës pas pranimit në FIFA dhe UEFA

Kosova ka shënuar fitoren e parë dhe historike pas pranimit në FIFA dhe UEFA. Përfaqësuesja e Kosovës mposhti me rezultat 2-0 Ishujt Faroe pas një ndeshje shumë të mirë. Ndeshja filloi me një dominim të lehtë të Kosovës, ndërsa rastin e parë e kishte Ensi Alushi (15’) që gjuajt jashtë portës. Besar Halimit në minutën e 24-të vë në sprovë ... Read More »

Sot filloi “Çiklizmi rreth Kosovës për Fëmijët”

Sot, një grup prej rreth 30 çiklistësh nisën udhëtimin e tyre bamirës për herë të 3-të, në një distancë prej 500km rreth e rreth Kosovës. Çiklistët u nisën nga Prishtina për në Mitrovicë, Pejë, Gjakovë, Prizren, Ferizaj, Gjilan, Kamenicë dhe kthehen me datën 5 qershor 2016 përsëri në Prishtinë në ngjarjen përmbyllëse në Beer Garden (tek Kafet e Vogla në ... Read More »

UEFA vulos mospunën e klubeve dhe shtetit

Ferronikeli e Prishtina kishin 10 ditë kohë për të plotësuar kriteret e UEFA-s, nga dita kur mësuan se mund të kenë mundësi të luajnë në Evropë. Ato megjithatë nuk do të luajnë, pasi ngelën në testin e UEFA-s. Por, të njëjtat klube sikur edhe të tjerat kishin edhe 17 vite të tjera për ta pritur të gatshme këtë ditë, shkruan ... Read More »

UEFA s’i lejon Ferronikelin e Prishtinën të dalin në Evropë

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) është në pritje të vendimit zyrtar për lejimin ose jo të skuadrave kosovare për të marrë pjesë në gara evropiane. Edhe Ferronikeli si kampion dhe Prishtina si fituese e Kupës po presin vendimin zyrtar, shkruan sot Koha Ditore. Por, zyrtarë të Ferronikelit thonë se të mërkurën pasdite kanë marrë njoftimin nga UEFA se nuk ... Read More »

Listat e të gjitha kombëtareve për Euro 2016

24 kombëtaret pjesëmarrëse në Euro 2016 kanë publikuar listat përfundimtare me lojtarët pjesëmarrës. Ndër të fundit që publikoi listën ishte përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni De Biasi. Kjo është lista e Shqipërisë për Euro 2016: Portierë: Etrit Berisha (Lazio), Alban Hoxha (Partizani), Orges Shehi (Skenderbeu). Mbrojtës: Elseid Hysaj (Napoli), Lorik Cana (Nantes), Arlind Ajeti (Frosinone), Mergim Mavraj (Koeln), Naser Aliji (Basel), ... Read More »

Brenda javës mësohet grupi i Kosovës për kualifikimet për botërorin e Rusisë

UEFA pritet që brenda javës së ardhshme të vendos se në cilën grup do të vendoset Përfaqësuesja e Kosovës për kualifikimet për botërorin që mbahet në Rusi. Institucioni më i madh i futbollit ka ngritur një ekip punues për rastin e Kosovës dhe Gjibraltarit, për të vendosur se në cilin grup do të vendos këtë dy përfaqësuese. Ky grup punues ... Read More »