Lajmet e fundit

Sport

United dhe Chelsea në hall, Moratas i vjen ofertë e madhe nga Kina

Sulmuesi i Real Madridit, Alvaro Morata, që kërkohet nga disa skuadra të Ligës Premier, ka ofertë marramendëse nga Kina. Manchester United dhe Chelsea janë vënë pas spanjollit dhe dëshira e tij është ky kampionat. Sipas asaj që shkruan Marca, një klub nga Superliga kineze është shumë i interesuar për Moratan. Ky klub i ka ofruar një pagë prej 35 milionë ... Read More »

De Gea në Real Madrid? Vjen vendimi nga Man Utd (FOTO)

Manchester United ka befasuar Real Madridin me vendimin e fundit për David de Geas. Manchester United nuk dorëzohet me shpresë për qëndrimin e David de Geas, i kërkuar nga Real Madrid. Manchester Evening News raporton se “Red Devils” i kanë ofruar ish anëtarit të Atletico Madridit kontratë të re në Old Trafford. Më kontratën e re Manchester United i ka ... Read More »

Përforcimi i ri i Barcelonës, çmimi 40 milionë euro (FOTO)

Barcelona e ka identifikuar përforcimin e ri. Barcelona e ka gjetur zëvendësuesin e Arda Turan. E përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo” raporton se Vitolo shihet si pasardhës i Turanit, i cili gjatë verës pritet të largohet nga Camp Nou, përcjell Express. Reprezentuesi i Spanjës ka kontratën me Sevillën deri në vitin 2020 dhe ka një klauzolë lirimi prej 40 milionë ... Read More »

Barazon Unitedi, ‘shpërthen’ Jose Mourinho

Jose Mourinho ka shpërthyer ndaj gjyqtarëve pas barazimit 1:1 te Manchester Unitedit ndaj Evertonit. Unitedi nuk arriti të marrë më shumë se një barazim ndaj Evertonit në ‘Old Trafford’. Mourinho pretendon se skuadra e tij është hendikepuar, pasi goli i shënuar nga Ibrahimovic nuk ka qenë pozitë jashtë loje. “Me teknologjinë në fushë ne do të fitonim ndeshjen, sepse goli ... Read More »

Lazio në finale të Kupës së Italisë

Lazio është skuadra e parë që ka siguruar kalimin për në finale të Kupës së Italisë. Edhe pse u mposht 3:2 nga Roma në ndeshjen e dytë, Lazio ka siguruar kalimin për në finale të Kupës, falë fitores 2:0 në ndeshjen e parë si vendas. Milinkovic-Savic në minutën e 37-të e kaloi Lazion në epërsi, për të barazuar El Shaarawy, ... Read More »

Besa – Trepça, portieri tregon se a i ‘lëshoi’ golat

Komisioni i Garave pranë FFK-së ka hapur procedurë disiplinore ndaj tre futbollistëve të Besës, Arben Beqiri, Fatmir Rexha dhe Vildan Gutic, nën dyshimet për trukimin e ndeshjes ndaj Trepçës. I menjëhershëm është reagimi i portierit Arben Beqiri, i cili e sheh veten si totalisht të pafajshëm. Në një prononcim për gazetën, ai thotë që është i pastër. “Jam befasuar nga ... Read More »

Ibra shpëton Unitedin nga humbja

I rikthyeri nga suspendimi, Zlatan Ibrahimoviq, ka shpëtuar nga humbja ekipin e tij Manchester United. “Djajtë e Kuq” pësuan gol në minutën e 22-të, por krejt në fund të takimit arritën ta barazojnë rezultatin pas penaltisë së shkaktuar nga Ashley Williams. I pagabueshëm ishte Zlatan Ibrahomoviq që vazhdoi serinë pa humbje të Unitedit. Me këtë barazim Unitedi mbetet në pozitën ... Read More »

Prishtina mendon për largimin nga garat shkaku i skandalit të trukimeve

Video-incizimi i publikuar ku shihet gjyqtari Bajram Gashi, teksa tregon se i ka ndihmuar Dritës, në fitoren ndaj Prishtinës, 1:0 edicionin e kaluar ka bërë që edhe klubi i Prishtinës të reagojë rreth këtyre deklaratave. Kryetari i FC Prishtinës, Remzi Ejupi, në një prononcim për Sportin në KTV, ka komentuar deklaratat e gjyqtarit Bajram Gashi, duke thënë se ky nuk ... Read More »

Liga e Kampionëve ndryshon orarin, ja kur do të zhvillohen ndeshjet në dy termine të ndryshme!

Sezoni i Ligës së Kampionëve 2018/2019 do të sjellë disa ndryshime të mëdha. Sezoni i Ligës së Kampionëve 2018/2019 do të sjellë disa ndryshime të mëdha jo vetëm në format, por dhe në orarin që do të luhen ndeshjet. Pjesëmarrëse do të jenë 4 skuadra italiane dhe jo 3 sa janë aktualisht. Së dyti, dy ndeshje të fazës së grupeve ... Read More »

Top 10 ekipet me më së shumti ‘like’ në Facebook (FOTO)

Real Madrid udhëheq renditjen me 101 milionë pëlqime në rrjetin social Facebook. 1. Real Madrid –101 milionë ‘like’ 2. Barcelona – 100 3. Man Utd 73 4. Chelsea 47 5. Bayern Munich 41 6. Arsenal 37 7. Liverpool 29 8. Paris Saint-Germain 27 9. Juventus 25.3 10. Milan 24.8 Read More »