Lajmet e fundit

Sport

Manolas: Ronaldo? Jo, ky futbollist është më i fortë se Messi

Kostas Manolas ka thënë se sulmuesi suedez, në kohën kur ishte anëtar i Paris Saint-Germain i krijoi më shumë telashe se Messi. Kostas Manolas ka befasuar duke deklaruar se Zlatan Ibrahimovic është kundërshtar më i fortë për t’u mbuluar se ylli i Barcelonës, Lionel Messi. Mbrojtësi i Romës ka thënë se sulmuesi suedez, në kohën kur ishte anëtar i Paris ... Read More »

Formacioni ideal i zgjedhur nga Marcelo

Marcelo ka përzgjedhur formacionin më të mirë të bashkëlojtarëve të tij. Marcelo ka zgjedhur një 11-she me lojtarët më të mirë që ka luajtur ku bie në sy se ai e ka ndarë këtë formacion midis Realit dhe Brazilit.. Kapiten ka zgjedhur Luka Modricin dhe pse nuk kanë luajtur së bashku ai në formacion e ka futur Zinedine Zidanen. Në ... Read More »

Lewandowski – Real Madrid, lajmi i fundit nga Heynckes

Jupp Heynckes ka theksuar se nuk ka asnjë shans që sulmuesi polak të transferohet në Real Madrid, gjatë afatit kalimtar të verës. Robert Lewandowski nuk do të largohet nga Bayern Munich. Trajneri Jupp Heynckes ka theksuar se nuk ka asnjë shans që sulmuesi polak të transferohet në Real Madrid, gjatë afatit kalimtar të verës. “Lewandowski nuk do të largohet nga ... Read More »

Lajm i mirë për Milanin para ndeshjes me Interin

Alessio Romagnolli i gatshëm për lojë ndaj Interit. Alessio Romagnolli do të jetë i gatshëm për derbin e Milanos. Corriere della Sera ka bërë të ditur se mbrojtësi i “Rossonerëve” nuk ka probleme me lëndimin, dhe do të luajë kundër Interit. Milan dhe Inter takohen të mërkurën në ndeshjen e shtyrë nga Serie A. Read More »

Pastore kthehet në Serie A

Javier Pastore pritet të kthehet në Serie A. Javier Pastore vazhdon të jetë i interesuar për rikthim në Serie A. Mediat italiane kanë njoftuar se mesfushori i Paris Saint-Germain pret një ofertë re, nga skuadra e Interit. Pastore ishte afër transferimit në Inter, edhe para fillimit të këtij sezoni. Read More »

Milan zgjedh dy super përforcime për sezonin e ri

“Rossonerët” kërkojnë mesfushorin e Bayern Munichut, Arturo Vidal, dhe sulmuesin e Olympique Lyon, Memphis Depay. Milan ka identifikuar dy përforcime të mëdha, gjatë afatit kalimtar të verës. Mediat italiane raportojnë se “Rossonerët” kërkojnë mesfushorin e Bayern Munichut, Arturo Vidal, dhe sulmuesin e Olympique Lyon, Memphis Depay. Vidal dhe Depay janë dy emrat e kërkuara nga Milan për sezonin e ri, ... Read More »

De Gea ka një lajm të keq për Real Madridin

David de Gea do të rinovojë para Kupës së Botës në Rusi këtë verë. David de Gea dëshiron të nënshkruajë një kontratë të re pesëvjeçare me Manchester United. Paga e tij javore do të rritet në 400 mijë euro. Sipas The Sun portieri spanjoll do të rinovojë para Kupës së Botës në Rusi këtë verë. De Gea do të bëhet ... Read More »

Kosovë, lojtarët e Dritës vrapojnë të festojnë me tifozin e tyre me aftësi të veçanta

Drita ka barazuar në udhëtim te Trepça ’89 në kuadër të javës së 22-të në elitën e futbollit kosovar. Dy pretendentët për titullin e kampionit u ndanë në barazim 1-1. Në minutën e 83-të Krasniqi u shërbye mirë në zonë dhe goditi me thembër për t’i befasuar të gjithë duke shënuar për 0-1. Goli ishte i mrekullueshëm nga mesfushori i ... Read More »

Flamuri i Kosovës ngrihet për Lojërat Olimpike Dimërore

Flamuri i Kosovës për herë të parë në histori të saj të Lojërave Olimpike Dimërore është ngritur në PyeongChang të Koresë Jugore. Kosova për herë të parë do të paraqitet në këto lojëra që startojnë më 9 shkurt, kurse Albin Tahiri do të jetë sportisti i vetëm kosovar, i cili njëherësh edhe do të bartë flamurin në ceremoninë hapëse. Gjatë ... Read More »

Zyrtare: Finalja e Kupës zhvillohet me 17 maj

Finalja e Kupës se Italisë mes Juventusit dhe Lazios do të zhvillohet me 17 maj. Juventusi mbrëmë siguroi finalen e Ligës së Kampionëve kur mposhti Monacon me rezultat të përgjithshëm 4-1. Finalja e kësaj gare do të zhvillohet me 3 qershor në Cardiff, ndërsa për kundërshtarë pret njërin mes Real Madridit dhe Atletico Madridit. Data për finalen e Kupës së ... Read More »