Lajmet e fundit

Sport

Milan – Inter, ja çfarë ndodhë me Gattuson nëse e fiton derbin

Gennaro Gattuso do ta sigurojë kontratën e re në Milan nëse mposht Interin në derbin e qytetit, të mërkurën. “Tuttosport” raporton se trajneri i “Rossonerëve” pritet ta sigurojë të ardhmen e tij në klub nëse fiton derbin e qytetit në Serie A. Gattuso ka bindur drejtuesit e Milanit për kualitetet e tij si trajner, përcjell. Fitorja në derbi do ta ... Read More »

Ngjarja e pazakontë në duelin e Joshuas me Parkerin, prodhon bilet fallco për t’u dukur VIP

I riu publikoi videon të hënën dhe tregoi saktësisht të gjithë hapat si e bëri këtë. Së pari ai falsifikoi një shenjë dalluese se është gazetar i Sky Sport dhe menjëherë u nis nga stadiumi. Ndeshja e Anthony Joshuas me Joseph Parker në stadiumin e Cardiffit, Principality pati shitje të madhe të biletave dhe një numër të jashtëzakonshëm që e ... Read More »

Rikthehet Manny Pacquiao, cakton një meç të ri

Manny Pacquiao do të kthehet në boksin profesionsit. Pas rreth një viti nga ngjitja e fundit në ring, Manny Pacquiao do të kthehet në boksin profesionsit. Më 14 korrik, në Kuala Lumpur të Malajzisë, do të sfidojë argjentinasin Lucas Matthysse, i cili që nga muaji janar është kampion botë në WBO për peshën “Welter”. Pacquiao, tashmë 39 vjeç, nga pranvera ... Read More »

Juventus – Real Madrid, ja çfarë do të ndodhë sonte në Allianz Stadium

Pavarësisht se ekipi i tij konsiderohet favorit për të kaluar për në fazën gjysmëfinale, trajneri Zinedine Zidane është i vetëdijshëm për vështirësitë e kësaj përballjeje, pasi Juventusi është pikërisht klubi i vetëm që e ka thyer Realin në katër edicionet e fundit në Champions, falë golit të famshëm të ish-sulmuesit të “Los Blancos”, Alvaro Morata, tre vjet më parë, në ... Read More »

Alderweireld nga Tottenham te rivali i Chelseat

Toby Alderweireld mund të transferohet te rivalët e Chelsea gjatë merkatos së verës. Toby Alderweireld mund të ndërrojë fanellë për sezonin e ardhshëm. Mbrojtësi i Tottenhamit, mund të transferohet te rivalët e Chelsea gjatë merkatos së verës. Drejtuesit e “Bluve të Londrës” janë gati t’u ofrojnë drejtuesve të “Spursave” shumën e 50 milionë uurove për kartonin e 29-vjeçarit, i cili ... Read More »

Strootman ‘tradhton’ Romën me rivalin nga Serie A

Kevin Strootman ka ofertë nga një prej rivalëve nga Serie A. Kevin Strootman pritet të largohet nga Roma, gjatë afatit kalimtar të verës. Mediat italiane raportojnë se mesfushori holandez ka ofertë nga një prej rivalëve nga Serie A. Strootman kërkohet nga Inter për transferim në Giuseppe Meazza, pas përfundimit të këtij sezoni, përcjell “lajmi.net”. Strootman vitin e kaluar kërkohej edhe ... Read More »

Bayern Munich lajmëron vendimin e Juventusit për Costan

Karl Heinz Rummenige ka njoftuar se “Bianconerët” do të paguajnë 40 milionë euro për shërbimet e yllit brazilian. Juventus do ta blejë Douglas Costan, pas përfundimit të këtij sezoni. Zyrtari i Bayern Munichut, Karl Heinz Rummenige ka njoftuar se “Bianconerët” do të paguajnë 40 milionë euro për shërbimet e yllit brazilian. Costa iu bashkua Juventusit para fillimit të këtij sezoni, ... Read More »

Inter – Milan, formacionet e derbit nga Serie A

Derbi i Milanos zhvillohet të mërkurën në Giuseppe Meazza. Inter dhe Milan takohen të mërkurën në derbin e qytetit nga Serie A. Dy skuadrat rivale zhvillojnë takimin e shtyrë pas vdekjes së kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori, përcjell. Milan: Donnarumma: Bonucci, Romagnoli, Rodriguez, Calabria; Kessie, Montolivo (Locatelli), Bonaventura; Calhanoglu, Suso, Cutrone. Inter: Handanoviç; Skriniar, Miranda, Cancelo, D’ambrosio, Brozoviç, Gagliardini; Candreva ... Read More »

Nëse largohet nga Juventus, ky do të jetë klubi i ri i Alex Sandros

Alex Sandro mund të largohet nga Juventus. E ardhmja e Alex Sandro tek Juventusi është akoma për t’u vendosur. Mbrojtësi kërkohet nga shumë skuadra dhe mbi të gjitha qëndron Manchester Uinted. Sipas mediave angleze, “Djajtë e Kuq” janë gati t’i paraqesin “Zonjës së Vjetër” një superofertë për kartonin e brazilianit gjatë merkatos së verës. Po sipas asaj që shkruajnë mediat, ... Read More »

Presidenti i Olympiacosit “shkarkon” të gjithë skuadrën

Evangelos Marinakis ka mbetur tepër i zhgënjyer nga rezultatet e fundit. “Unë dhe tifozët kemi duruar shumë, pushimet tuaja fillojnë sot”. Këto janë fjalët me të cilat u është drejtuar futbollistëve presidenti i Olympiacosit në kampionatin grek, Evangelos Marinakis, i cili ka mbetur tepër i zhgënjyer nga rezultatet e fundit, madje ka vendosur ta gjobitë skuadrën me 400 mijë euro. ... Read More »