Lajmet e fundit

Author Archives: Kosovanews

Nora shfaqet me të bardha, ja çka ka bërë kësaj here

E tëra me të bardha. Siç duket këngëtares Nora Istrefi i ka rënë malli për të realizuar foto të reja profesionale, shkruan lajmi.net Ajo në Instagram dhe Instastory ka hedhur fotografi të shkëputura nga seti. E veshur me të bardha nga koka e deri të këmbët, Nora dukej shumë elegante dhe seksi në të njëjtën kohë. Read More »

Shyhretja nuk po plaket, ja si pozoi këngëtarja

Ora e plakjes siç duket për të është ndalur. Këngëtarja Shyhrete Behluli përmes fotografive që po i publikon në rrjetet sociale, po tregon se dita-ditës po bëhet një zonjë e bukur e elegante, shkruan lajmi.net Ajo në Instagram ka hedhur një fotografi ku dukej si vajzë e re, përkundër moshës që ka. Këngëtarja ka prerë flokët dhe me këtë pamje ... Read More »

Këngëtari kosovar i nxjerrë këngëtares shqiptare foton nudo nga vaska

Tashmë është bërë i ditur lajmi se këngëtari Dren Abazi në klip do e ketë edhe këngëtaren shqiptare Evi Reçin. E Dreni në Instagram sonte ka hedhur një foto të Evit, e cila ishte në vaskë nudo. Ndonëse jo me “qëllim të keq” fotoja duket mjaft e nxehtë. Read More »

Vizita surprizë e Cristiano Ronaldos

Cristiano Ronaldo ka befasuar lojtarët e Sporting Lisbonës, me një vizitë në hotelin e tyre në Madrid, derisa po përgatiteshin për t’u përballur me Atletico Madridin në ndeshjen e parë në Ligën e Evropës. Pas një shfaqje të jashtëzakonshme në fitoren e Real Madridit ndaj Juventusit, portugezi ka vendosur të vizitojë ish skuadrën e tij që sonte takohet me Atletico ... Read More »

Penallti për Arsenalin, çfarë bëri Lacazette?

Arsenali ka rikthyer epërsinë ndaj CSKA Moscow. Skuadra nga Londra po avancon 2:1, me golin e shënuar nga sulmuesi francez, Lacazette. Lacazette shënoi nga pika e penalltisë në minutën e 23’. Read More »

Arsenal ia shënon edhe dy gola të bukur CSKA Moscow

Arsenal ka shënuar edhe dy gola të tjerë për të çuar në 4:1 epërsinë ndaj CSKA Moscow. Është Ramsey që në minutën e 28’ shënoi golin e dytë të tij dhe të tretin për Arsenalin. Golin e katërt e shënoi Lacazette në minutën e 35’, për të cilin po ashtu ishte goli i dytë në këtë ndeshje. Read More »

Lajm fantastik për Atdhe Nuhiun

Atdhe Nuhiu po kalon ndoshta momente më të mira në karrierë te skuadra e Sheffield Wed. Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, me ardhjen e trajnerit të ri te Sheffield Wed, ka arritur të bëhet protagonist me shumë gola të rëndësishëm të shënuar, ndërsa këtë sezon në të gjitha garat ka realizuar plotë 10 herë. Paraqitjet e mira i kanë ndihmuar ... Read More »

Atletico Madridit i mjaftoi pjesa e parë për të mposhtur Sportingun

Atletico Madridit i kanë mjaftuar dy gola në pjesën e parë për të shënuar fitore ndaj Sporting Lisbonës. Ndeshja e parë çerekfinale mes Atletico Madrid dhe Sporting Lisbonës e zhvilluar në ‘Wanda Metropolitano, është fituar nga vendasit me rezultat 2:0. Koke në minutën e 1’ dhe Griezmann në minutën e 40’, shënuan për fitoren e skuadrës që drejtohet nga trajneri ... Read More »

Notat për Xhakën, Mustafin dhe të tjerët

Arsenali i Granit Xhakës dhe Shkodran Mustafit ka shënuar një fitore bindëse sonte kundër CSKA Moskës duke e mundur atë më rezultat 4-1. CSKA Moska është gjendur sot në breshëri të topçinjve në Londër, ku ata kanë pësuar 4 gola brenda 30 minutave. Lacazette dhe Ramsey me nga dy gola i sollën fitoren Arsenalit. Notat e lojtarëve mund t’i shikoni ... Read More »

Arsenal nëpërkëmbë rusët e CSKA Moscow

Arsenal ka bërë punë të madhe që në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Evropës ndaj CSKA Moscow. Skuadra ‘Gunners’ në asnjë moment nuk e vuri në diskutim fitoren ndaj CKSA Moscow, të cilën skuadër e mposhti 4:1. Aaron Ramsey dhe Alexandre Lacazette shënuan nga dy gola për Arsenalin në këtë fitore, në minutat 9’, 23’, 28’ dhe 35’. ... Read More »